https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HALKIN TAKIMI

Okunması GerekenlerNormal
0
false
false
false

EN-CA
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

ALP ERALPUzun zamandir Fenerbahçe’nin adi hep kavgayla, gürültüyle, mahkemelerle geçiyordu basında. İnsanların yüzü gülmez olmuştu Fenerbahçe haberlerini okurken.Ya UEFA sopasi ya Federasyon cezasi ya da bir mahkeme kararı çıkıyordu gazete sayfalarında.. İki galibiyetle neşelenmeye çalışan taraftarın hevesini kursağında bırakıyorlardı her seferinde.

emenike golHalbuki halkın takımıdır Fenerbahçe, hatta halkın ta kendisi!  Sevinci de üzüntüyü de en uç noktalarda yaşar ve yaşatır.

İtaatsizdir her şeyden önce Fenerbahçe, kalıplara sokamazsınız. Bildiği yoldan geri döndüremezsiniz. O yüzden düşman kazandığı da olur çokça ama en çok sevilen de yine odur,vazgeçemezsiniz sevmeye. Aynı Hababam Sınıfı gibi.

Kimin aklına gelmişse Hababam Sınıfı ve Fenerbahçe ikilisini yıllar sonra tekrar buluşturmak, aklınla bin yaşasın. Bu kulübü karalamak , popülaritesini azaltmak isteyenlere çok net bir mesajdır bu. 3 Temmuz’dan beri ”Fenerbahçe Yıkılmaz” diye haykırıyorsa bu camia ,  Fenerbahçe’nin halkın ta kendisi olmasıdır sebebi. Halkın da kendini en çok özdeşleştirdiği figürlerden biri olan Hababam Sınıfı verilen mesajı pekiştirmiştir iyiden iyiye.

Hababam Sınıfı gibidir Fenerbahçe taraftarı. Kendi aralarında didişip dururlar ancak iş dışarıya karşı durmaya gelince tek yumruk oluverirler. Toz kondurmazlar Fenerbahçe’lerine. Başka statlarda sosyal olayları protesto etmeye insanlar çekinirken Fenerbahçe Stadı özgürlükler cenneti haline gelmiştir.Kimseden çekinmezler, ne tehditlerden ne de cezalardan.Aynı Hababam Sınıfı gibi.

kuytGoller sonrası tek ayak üstünde durduğunda futbolcularımız kimin yüzünde bir gülümseme belirmemiştir ki Erciyes karşılaşmasında ? Tekniğini taktiğini boşverin bu maçın. Zaten Ersun Hoca ve futbolcularımızın şampiyonluğu ne kadar istediklerini, Yunus Yildirim’la göğüs göğüse çarpışan Egemen‘de, başına yağmur gibi yağan yabancı maddelere omzunu silkerek karşılık veren korkusuz Volkan‘da, gol kaçırdıkça hırsından gözyaşlarına boğulan Sow‘da görüyoruz.

Önemli olan Fenerbahçe’nin tekrar Hababam Sınıfı kimliğine bürünmesidir,Türkiye’nin gülen yüzü olmaya ,insanları sevindirmeye geri dönmesidir.

Bilmeyenler tekrar duysun : Fenerbahçe halkın ta kendisidir.

alp.eralp@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular