https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HAKETMEDİK

Okunması Gerekenler

Sezon başından beri en büyük sorunlarımızdan biri şu. Rakibi boğamıyoruz, kendi sahasına hapsedemiyoruz, bunaltamıyoruz bir türlü. Ilk haftalarda kopuk kopuk ta olsa bir ön alan baskımız vardı. Ondan da eser kalmadı maalesef. Bugün son geldiğimiz noktada Antwerp gibi kağıt üzerinde grubun en zayıfı gibi gözüken bir takıma karşı bile üstün oynayamadan, rakibi çok fazla zorlamadan, vasat bir oyunla sahadan ayrılıyoruz.

Itiraf ediyorum Gustavo’nun yanında Sosa’nın oynaması.Ileride de Mesut Berisha Valencia 3’lüsü benim de kafama yatan bir çözümdü. Daha yaratıcı bir takım olacağını düşünmüştüm ama düşündüğüm gibi olmadı. Ne hızlı bir pas trafiği yakalayabildik ne de araya etkili oynayabildik. Bir tek Valencia’nın zorlamaları ve Ferdi-Osai bindirmeleri vardı dişe dokunur onlar da yeterli olmadı.

Bu takım öyle veya böyle arka kısımda bir şekilde istikrarı sağladı. Defans üçlümüz de kanat beklerimiz de fena değildi. Gustavo zaman zaman topu ayağından geç çıkardı diye tepki gördü ama kimsenin kendini boşa çıkarmaması da onu zora soktu. Halbuki defansif olarak yine görevini fazlasıyla yaptı, çok top kesti.

Esas sıkıntı 8 numaralı pozisyonda ve öndeki üçlüde. Hoca sürekli denemelerde bulunuyor ama bir türlü olmuyor. O bölgede ideal isimleri bir türlü yakalayamıyoruz. Bugün de ne çıkanlar ne de girenler etkili olamadı. Bundan sonra hocanın önündeki en büyük görev o bölgeyi oturtmak olacak ama bir türlü star ışığını veremeyen Mesut, ben golcüyüm diyemeyen Berisha, kendine gelemeyen Pelkas ve güçsüzlüğünü hareketliliği ile telafi edemeyen Rossi ile nasıl bir çözüm bulacak ben de merak ediyorum doğrusu.

Bugün öyle bir puan kaybettik ki işimizi iyice zora soktuk gruptan çıkmak için. Belki de grup 3.sü olup Konferans Ligi’nde devam etmek daha iyidir bizim için. 2.olan takım Şampiyonlar Ligi’nden gelen bir 3. ile ara tur oynayacak ve işi daha zor olacak.

Dolayısıyla nispeten daha kolay olan Konferans Ligi’nden çıkaracağımız puanlar önümüzdeki yıllar için oldukça işe yarayacaktır takım puanını yükseltme açısından. Önce Alanya’yı geçelim de sonra Avrupa’ya bakacağız artık. Alanya daha önemli. O maçta hakedelim ve kazanalım.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular