https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HAFTANIN EN CENTİLMENİ:HIRÇIN CANER

Okunması Gerekenler

brunoFenerbahçe futbol takımının bu sezon ki en flaş ismi hiç şüphesiz Caner Erkin.
Başarısındaki en önemli etken de  yeni mevkisinin Caner’in futbol meziyetlerine daha uygun olması.
Sırtı kaleye dönük top alma,topu saklama ve topla dönme konusunda sıkıntıları olan Caner, sol açık mevkiinde oynarken çok sık hata yapan,top kaptıran bir görüntü sergiliyor ve çoğu kez eleştiri yağmuruna tutuluyordu.
disari attiSol bek mevki “topu önünde,kaleyi karşısında  gördüğünde” daha başarılı olabilen Caner için sürat ve kondisyon gibi özelliklerini daha etkin kullanabileceği  bir ortam sundu.
Ve bambaşka bir Caner seyreder olduk.
Caner’in çok bilinen bir diğer özelliği de hırçınlığı.
Sinirlendiğinde yatıştırılması zor ruh hali ve yapmış olduğu el kol hareketleri ve  sert faullerinden dolayı bir çok kişi tarafından antipatik bulunduğunu söylersek sanırım yanlış bir şey söylememiş olurum.
Hırçınlığıyla bilinen Caner’in  derbi maçında hakemin haksız yere fenerbahçe lehine verdiğini düşündüğü frikiği bilerek ve isteyerek dışarı yuvarlaması kendisini bir anda maçın önüne çıkardı ve haftaya damgasını vurmasına neden oldu.
Açıkçası pek çok futbolsever Caner’den böyle bir centilmenlik beklemiyordu.
Beraberinde  gelen skor şöyle olsaydı,Fener’in ligdeki puan durumu öyle olsaydı böyle olsaydı gibi sorulara kulaklarımı tıkamak istiyorum.
Bunlar değil sadece sahalarımızda tüm dünyada sporseverlerin görmeyi beklediği hareketler.
Caner’in frikiğinin ardından bir hayal kurdum.
FNR3İster misiniz  bir maçta hakemin yanlış ve ısrarlı bir şekilde kazandırdığı bir penaltı atışında topun başındaki oyuncu bilerek ve isteyerek (mesela korner direği civarlarından bir yerden) topu dışarı vursun?
Gerçekten bunu görmeyi ben çok isterim.
Bunu ilk yapan oyuncu da tüm dünyada haber olur.
Benden söylemesi.Şöhret olmanın kısa yolu!

BRUNO MONTE

 

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular