https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HACIOSMANOĞLU TRABZONSPOR TARİHİNE GEÇTİ !

Okunması Gerekenler

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ” Şampiyonluk ya da Kupa kazanamadı ama “ kulüp tarihine geçti!
Trabzonspor’un 15. başkanı olan ve görev süresinde yaklaşık 30 ay geçiren başkan Hacıosmanoğlu, 6 kez teknik adam değişikliğine giderek inanılması güç bir rekora imza attı.

…..
” O GELDİ, TOLUNAY KAFKAS GİTTİ “
Trabzonspor’da başkanlığa 26 Mayıs 2013 tarihinde seçilen İbrahim Hacıosmanoğlu, ilk olarak 2012-2013 sezonunda Şenol Güneş’in istifasının ardından anlaşılan teknik direktör Tolunay Kafkas’ın görevine son verdi.

…..
” YERİNE MUSTAFA AKÇAY GELDİ AMA…”
2013-14 sezonuna pilot takımından 1461 Trabzon’un teknik direktörü Mustafa Akçay’ı göreve getirdi.
Ligin 20. haftasındaki 4-2’lik Akhisar Belediyespor yenilgisi sonrası, Akçay takımdan ayrılmak zorunda kaldı.

…..
 ” HAMİ MANDIRALI BAŞARISIZ DEĞİLDİ AMA SONRAKİ SEZONU GÖREMEDİ “
Hami Hoca diğer meslektaşlarına göre nispeten daha başarılı bir grafik çizdi. Trabzonspor ligi 4. sırada tamamladı ve UEFA Avrupa Ligi’ne play-off turundan katılmaya hakkı kazandı. Buna rağmen İbrahim Hacıosmanoğlu, yeni sezona Mandıralı ile devam etmeme kararı aldı.

….
” HAYALİNDEKİ TEKNİK DİREKTÖR VAHİD HALİLHODZİC “
Seneler öncesinde, Boşnak hocaya; birgün başkan olursam sen de bu takımın teknik direktörü olacaksın diyen başkanın hayalindeki teknik adam, çalıştığı isimler içinde en az süre alan olabildi. Vahid hoca 8 maç sonunda ayrılmak zorunda kaldı.

….
” ERSUN YANAL DA YENİ SEZONU GÖREMEDİ “
Halilhdoziç’in ardından sezon ortasında göreve getirdiği Ersun Yanal takıma bir kan getirmiş ve yeni sezonda kendi kuracağı kadroyla çok daha başarılı olacağı düşünülüyordu. Ama Ersun hoca da yeni sezon hazırlıklarına kısa bir süre kala bordo-mavili kulüple yollarını ayırdı.

….
” SON KURBAN ŞOTA “
Trabzon şehrinin tarihindeki en sevilen yabancı futbolcusu olan Gürcü teknik adam, ligin ilk 4 haftasında başarılı sonuçlar alsa da, Galatasaray maçıyla başlayan sert düşüşü engelleyemedi ve görevinden ayrılan son teknik direktör oldu.

….
” ŞİMDİLİK DİREKSİYON SADİ TEKELİOĞLUNDA…”
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, görevde bulunduğu sürece 6 teknik adam gönderirken, 5 teknik adamla çalıştı.
890 günlük görev süresi boyunca yeni sözleşme imzalayan Sadi Hoca da dahil 7 isim kendi başkanlığı döneminde gidip-gelirken, Trabzonspor tarihinin en çok teknik adam değiştiren başkanı oldu.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular