https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HABS & RANGERS

Okunması Gerekenler

OZKAN TEMURHer iki takım için, hemen hemen yirmi yıllık bir aradan sonra gelen bir Doğu Konferans finalinin ilk karşılaşması, Montreal Bell Center’da Cumartesi günü oynanacak maçla başlayacak.

Sezon sonu tablo sıralamasındaki puan farkından dolayı Montreal seriye saha avantajı ile başlayacak.

habs rangers 2Bu sene her iki takım arasında oynanan 3 maçın ikisini Montreal, birini New York kazandı. İlk maç 28 Ekim’de sezonun New York için açılış maçı niteliğindeydi. Bu karşılaşmayı Montreal Tomas Plakanec ve Alex Galchenyuk’un golleriyle 2-0 kazandı. İkinci maç 16 Kasımda Montreal’deydi. New York kalecisi Talbot’un maçın adamı seçildiği karşılaşmayı Ryan Callahan’in golüyle New York 1-0 kazanmayı bilmişti.

Üçüncü karşılaşma ise normal sezonun son maçı niteliğindeydi. Maçın normal süresinde gol olmayınca uzatmalara gitmiş,  uzatmalarda Montreal, kaptanı Gionta’nın attığı golle galip gelmişti. Price kalede yaptığı 41 kurtarışla playofflar için ne kadar hazır olduğunu gösteriyordu herkese..

İki takım en son 95-96 sezonu playofflarında karşı karşıya geldiler. Seriye hızlı başlayan Montreal 2-0 öne geçtiği seriyi üst üste kaybettiği 4 karşılaşma ile birlikte 4-2 kaybederek Kupaya veda etmişti.

habs rangers 3Cumartesi günü oynanacak maç  iki ekip arasındaki 15. play of seri karşılaşması olacak. Şu ana kadar iki ekip de 7’şer seri kazanmış durumda.

Büyük doğu finali için sahne hazır. İki güzide takımın karşılaştığı seri dünyanın hiç şüphesiz en iyi iki kalecisini karşı karşıya getirecek. Yılın başında Olimpiyat finalinde karşı karşıya geldikleri maçta Price, Lundqvist karşısında galip gelerek altın madalyayı Kanada’ya getirmişti.

nhlSitil olarak birbirine çok benzeyen iki takımın çarpışmasını izleyeceğiz. Hızlı kontratağa çıkabilen, mobil defans oyuncularından kurulu, ligin en iyi iki kalecilerine sahip iki takım. Nefeslerin kesileceği bir seriye hazır olun!

ozkan.temur@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular