https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Okunması Gerekenler

Evet haylazdır Hababam.
Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi ağlatıyor.
Duygular uçlarda yaşanır Hababam’da, hareket, aksiyon hiç eksik olmaz. Aynı Türkiye gibi, aynı halkın takımı Fenerbahçe gibi.

Bugün Hababam Sınıfı koreografisi ile çıktı Fenerbahçe sahaya. Eline sağlık Galatasaray taraftarının, bu kadar güzel ifade edemezlerdi bizi. Ama takımın sahaya çıkarken hırslanması için gerek yoktu bu göndermeye. Çocuklar belli ki yüreklerini koymaya çıkmışlar zaten. Daha maçın başında belli ettiler inandıklarını. Hakemin çok haksız kırmızı kartı sonrası belki 70-75 dakika 10 kişi oynadılar ama rakibe doğru dürüst pozisyon bile vermediler. Sezonun özeti gibiydi Arda Kardeşler’in kararı ama böylesi daha iyi oldu belki de.

Hatırlarsanız daha dün Galatasaray’lı yoneticiler Arda Kardeşler’den şikayet ederek algı operasyonunu başlatmışlardı. Zaten bu yalan rüzgarı yıllardır sürüyor. Bir yalanı en üst mevkiden tekrarlıyorlar. Yoneticisi ve hocası bile ağzından düşürmüyorlar gerçek olmayan söylemleri. Arkadan anlı şanlı yorumcuları da destek veriyor. Taraftarı da ister istemez inanıyor.

İlk maçtan sonra “Icardi’yi tekme tokat dövdüler” dediler. Arda Kardeşler hakkımızı gaspetti dediler. Dört koldan algıyı yaptılar. Bu şuna benziyor, hani seneler önce “önümüzü kesmek için play off çikardılar” yalanını gündeme getirmişlerdi ya, halen dile getirmekten çekinmedikleri ama yalan olduğunu bildikleri. Bu da onun bir benzeri işte.

Halbuki Arda Kardeşler’in geçen sezon Fenerbahçe’yi 2 maçta haksızca 10 kişi bıraktığını, o maçlarda Fenerbahce’nin 2 yenilgi aldığını kendileri de biliyorlar. O 2 yenilginin şampiyonluklarına büyük katkı yaptığını da biliyorlar. Ama Arda Kardeşler’in Fenerbahçe’ye avantaj sağladığı algısını da bir güzel koca ülkeye yediriyorlar.

Ben size gerçeği söyleyeyim. Evet, Fenerbahçe bu sezon şampiyonluk yarışında geride kaldı. Elbette kendi hatalarımız da vardı ama aldığımız puan asla kötü değil. Bu puan şampiyonluk puanı. Burada sorun rakibimizin aldığı aşırı yüksek puanda. Bu puanları alırken de kabul etseler de etmeseler de özellikle Avrupa maçları döneminde hakemlerden ekstra bir destek aldılar. Hic bana Fenerbahçe’nin son dakika penaltıları demeyin. Kıyas kabul etmez. Efendim var niye müdahele etmiş ? Son dakikada verilir miymiş? Verilir efendim, haklıysa verilir. Bugünkü maç gerçekleri gösterdi. Gerisi laf salatası.

Ama ne olursa olsun, bugünkü skor %99.99 şampiyonluğa yetmeyecek. Çok üzücü bu sezonu mutlu sonla kapatamayacak olmamız. Bu çocuklar haketmisti şampiyonluğu. Ismail Hoca da bugünkü mücadelede büyük katkı sahibi. Ona da hakkını verelim…

ve Hababam ruhunu sonsuza kadar devam ettirelim. Bu takım, bu kulüp, bu camia eninde sonunda hakettiği güzel günleri görecek. İnancımızı hic bir zaman kaybetmeyelim.
Halkın takımı Fenerbahçe’yi sonsuza kadar destekleyelim.

alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular