https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GÜZEL OLAN SADECE THREE POINTS

Okunması Gerekenler

ISKENDER GENCGÜZEL OLAN SADECE THREE POINTS

Dile kolay 13 senedir TÜRKİYE’nin en büyük illerinden ve benim de mensubu olduğum ADANA’ya büyük bir takım gelmemiş. 5 OCAK STADI yeni adıyla FATİH TERİM’e akın akın insanlar doluşmuş.”En az 20 bin vardır” derken bir bakıyoruz resmi rakam 9000!?!? İlginç ki ne ilginç. PASSOLİG çıkalı her şey takla..

gs-adana-3Geçen hafta %72-%28 topa sahip olsa da, maçı kazanamayan TRABZONZEDE G.SARAY , Ankara’dan bir gece evvel gelen Siyah beyaz kaybıyla telafi peşinde. Hafta arası DERSİM maçının yıldızı POLDİ yer bulunabilmek amacıyla WESLEY’nin yerinde. SABRİ bu formuyla CAVANDA’yı tekrar yedeğe oturtmuş. SEMİH ise SERDAR AZİZ beklenirken yine esame listesinde.

Cumhuriyet’in 93.yıl coşkusu da stadda hakim. Zemin pırıl pırıl. İŞİD’in MUSUL’daki terör eylemiyle,”acaba maç günü aşırı yağmuru olur mu, tehlike arz ederim, iptal olur mu da YOK!. Kısacası “İSTANBUL GÜZEL, RAKI GÜZEL,TURKISH KEBAP SOOK GUSELLL..

Ama gelgelelim KARABÜK’le ilk hafta maçından beri izlediğim en GARİP GALATASARAY. ADANASPOR 9 yabancıyla sahada ama inanın bence asansör takım olur bu sene. Bu kaliteyle bu ligde tutunmaları çok zor. Maç başladı, ilk 10 dakika “5 olur” dediğimiz oyun sonra durdu adeta.

gs-adana-4POLDİ’nin berbat oyunu,YASİN’in yine zoru yapan kolayı beceremeyen bindirmeleri, TOLGA ve SELÇUK’un bir türlü dikine oynamaması, her dakika ADANA’ya direnç kazandırdı. Haaaa, bu arada SEMİH ve CAROLE’ün iki kritik müdahelesi olmasa, şimdi ne yazardık bilemem.

2.yarı BRUMA’nın biraz sokak futboluyla birkaç pozisyon geldi. Ama bence maçın kırılma anı TOLGA’nın çıkıp DE JONG’un girmesi, YASİN’in yerine giren SİNAN’ın hareket getirmesiydi. Nihayeti BRUMA kilidi açtı. 0-1. G.BİRLİĞİ’nden sonra bu maçta da attığı golle takımına 6 puan kazandırdı. Son dakikaları kabus gibi geçse de bu oyunla burdan 3 puan, 75’inde ANGELINA JOLIE ile tanışmak gibi. Eyvallah!

2 hafta önce hocaya, bazen rötuş yapmak gerek demiştim bu satırlarda. Şimdi de diyorum ki “Hocam ne yap ne et bu WESLEY’i tam formuna sok”. Onun eksikliğinde G.SARAY gerçekten sıra takımı gibi oluyor. Bir de HAMİT. Önümüzdeki zorlu süreçte, bu futbol bana KIRMIZI ALARM vermeye başladı. Neyse yazının başlığı ile bitirelim. SADECE GÜZEL OLAN 3 PUAN. İyi pazarlar.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

 

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular