https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GÜNEY AFRİKA DÜNYA RUGBY ŞAMPİYONU

Okunması Gerekenler

2019 Rugby Dünya Kupası’nda zafer Güney Afrika’nın oldu. İngiltere’yi 32-12 mağlup eden Güney Afrika, tarihinde 3.kez büyük zafere ulaştı.

19 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Japonya’nın Yokohama kentinde düzenlenen Rugby Dünya Kupası’nda, daha önce 1995 ve 2007’de şampiyon olan Güney Afrika böylece Asya kıtasında düzenlenen ilk kupayı da kazanmayı başardı.

Güney Afrika’da Handré Pollard 22 sayıyla oynayarak finalin kilit ismi oldu ve şampiyonlukta büyük rol oynadı.

Daha önce Dünya Kupası finalinde ilk yarıyı geride kapatan hiçbir takımın şampiyonluğa ulaşamamasisti ve ilk yarıyı 12-6 geride kapatan İngilizler, skoru çeviremeyerek geleneği bozamadı.

Güney Afrika takımının ilk siyahi kaptanı Siya Kolisi, “Doğduğumdan beri Güney Afrika’yı hiç böyle görmedim. Aynı 1995 yılındaki gibi.” diyerek ülkenin ilk Dünya Kupası’nı hatırlattı.

Güney Afrika elde ettiği üçüncü kupa sayesinde, turnuva tarihindeki en başarılı kulüp ünvanını Yeni Zelanda ile paylaşma hakkı kazandı. Bu zafer sonrası artık her iki ülkenin de üçer şampiyonluğu bulunuyor.

Bu arada Güney Afrika, 3. finalinde kazandığı bu zaferle, bugüne kadar çıktığı tüm final karşılaşmalarından galip ayrılan tek takım olma özelliğini korumayı da başardı.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular