https://secureservercdn.net/45.40.150.47/48c.6e4.myftpupload.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GÖNÜL’DEN GALİBİYET!

Okunması Gerekenler

KISA PROGRAM

KISA PROGRAM Buz pateninde kısa program sıralamayı belirleyen en önemli performans gösterisidir. Fenerbahçe Beko’da, Zalgiris karşısında alınan ağır mağlubiyet sonrası,...

“KADIN FUTBOLU SEFERBERLİĞİ” KAMPANYASINA HAZIR MIYIZ?

“KADIN FUTBOLU SEFERBERLİĞİ” KAMPANYASINA HAZIR MIYIZ? İki haftadır, “KADIN FUTBOLU” üzerine yazıyorum. Bu şimdilik son yazım. Üzerinde çalışmalarım hep devam...

****KENETLEN FENERBAHÇELİ..

****KENETLEN FENERBAHÇELİ.. 19 Eylül 1982 Pazar Saat 15.30.. Çok sıcak bir İstanbul günüydü o gün.. Sıcaklık sadece havada değil, sarı-laciverte sevdalı...

brunoAkhisar maçındaki rezil futbol ve yoğun eleştirikerin ardından Fenerbahçe’nin maça daha istekli, daha baskılı ve tempolu başlaması bekleniyordu.

İsmail Kartal geçen haftanın en kötüsü Alves’i kulübeye çekmişti. Alves çok önemli bir oyuncu. “Vazgeçilmez değilsin ve kötüysen sana o formayı veremem, Kadlec’in ne günahı var ” manasında doğru bir mesajdı bu.

Webo tercihindeki ısrarı da bence çok doğru.  Evet Webo, Webo, Webo.

Ama devre arasına kadar. Tüm sezonu kaldıramaz Webo.

fb konya webo 2Fenerbahçe ilk yarıda önceki maçlara kıyasla çok da farklı bir görüntü vermedi. Yine pozisyon üretemedi. Yine yavaş oynadı, yine temposuzdu. Bekir’in yediği kırmızı kartla atılmasının ardından gelen motivasyonla ikinci yarıda daha arzulu bir Fenerbahçe izledik.

Maçın ilk 30 dakikasında Fenerbahçe topa daha daha fazla sahip olan takım görüntüsündeydi. 30 dakika boyunca da tek bir pozisyon üretemedi.

Caner’in kullandığı serbest atışta Webo’nun kaleye doğru gönderdiği, Kaleci Kaya’nın içeri aldığı top, uyuklamakta olanları da kendine getirdi.

Ardından çok tartışılacak bir penaltı ile Konyaspor beraberliği yakalayınca maçın heyecanı yükseldi. Ben karar veremedim. Ama eminim ki bu penaltı Fenerbahçe lehine verilseydi Fransız vergi hırsızları tüm hafta pozisyonu konuşurlardı. Neyse!

fb konya 6 kirmiziArdından Bekir’in Can Arat’ı aratmayacak tarzdaki abuk faülünü hakem kırmızı kartla cezalandırınca Fenerbahçe soyunma odasına 10 kişi olarak gitti.

Diego – Selçuk değişikliğiyle başladı Fener ikinci devreye. Niye Diego ? Neden Selçuk ?

Topal ı stoper, yapıp orta sahayı ön liberosuz bırakmamak için mi, yoksa bir puan da iyidir demek için mi kestiremedim ben.

Kaleci Kaya’nın ikinci ikramıyla da devrenin hemen başında Fener öne geçtikten sonra keyifli bir maç izledik. Konya yüklenmeye çalıştı, Fener Kontradan gol aradı. Tempo arttı.

Fenerbahçeli oyuncular yoruldular, bittiler. Kramplar başladı.

Hele ki aynı anda ceza sahasında, yanyana vaziyette yerden kalkamayan Topal ve Gökhan’ın yer aldığı kare bu hafta çok konuşulacak.

fb konya 4Maçın son on dakikasında Konyaspor baskısı vardı. Kadlec’in çizgiden çıkardığı top adeta maçın kaderini belirledi. Nihayetinde Fenerbahçe zor da olsa üç puanı aldı.

İç sahadaki üçüncü galibiyet oldu. Yani Fener 3’de 3 yaptı.

3’de 3 yaparken Fenerbahçe yine duran toplardan gol buldu. Diğer iki iç saha maçında olduğu gibi yine ite kaka kazandı. Hatta galibiyette Kaleci Kaya’nın önemli rolü vardı.

Fenerbahçeli futbolcular yorgunluktan adeta yuvarlana yuvarlana soyunma odasına gittiler maçın bitiş düdüğünün ardından.

Fenerbahçe fizik olarak çok kötü. Kondisyon da rezalet. Pozisyon üretemiyor.

Demek ki İsmail Kartal sürekli tüketiyor. Ersun Hoca’nın mirası gidiyor.

Fenerbahçe kondisyon problemimi ve oyun şablonunu değiştirmezse İsmail Abi’ni başı çok ağrır. Hele ki deplasman maçlarında!

Gökhan Gönül ve Alper’i çok beğendim. Ikisi de çok ter döktüler.

Maçın anahtarı ise Fenerbahçe’nin ikinci yarıdaki arzulu, coşkulu ve en önemlisi yürekli oyunuydu. Mücadele etmeyene 3 puan yok!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bruno.monte@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

KISA PROGRAM

KISA PROGRAM Buz pateninde kısa program sıralamayı belirleyen en önemli performans gösterisidir. Fenerbahçe Beko’da, Zalgiris karşısında alınan ağır mağlubiyet sonrası,...

“KADIN FUTBOLU SEFERBERLİĞİ” KAMPANYASINA HAZIR MIYIZ?

“KADIN FUTBOLU SEFERBERLİĞİ” KAMPANYASINA HAZIR MIYIZ? İki haftadır, “KADIN FUTBOLU” üzerine yazıyorum. Bu şimdilik son yazım. Üzerinde çalışmalarım hep devam edecek. Size bu yazımda Türkiye’deki...

****KENETLEN FENERBAHÇELİ..

****KENETLEN FENERBAHÇELİ.. 19 Eylül 1982 Pazar Saat 15.30.. Çok sıcak bir İstanbul günüydü o gün.. Sıcaklık sadece havada değil, sarı-laciverte sevdalı gönüller de çok sıcaktı.. O gün...

ÖZLEMİŞİZ

ÖZLEMİŞİZ Fenerbahçe Beko 2020-2021 sezonunun en mükemmel oynadığı maçını geride bırakırken adeta parkede yağ gibi aktı.. Sezona buruk şekilde başlarken yenilenen kadronun kabullenilmeyen yapılanması ve...

45+’DA ÇÖZDÜK

Bu maça çıkana kadar Fenerbahçe 1-0 öne geçtiği 7 karşılaşmanın tamamını kazanmış. Puan bile kaybetmemiş. Artık eskisi gibi büyük takımlarla Anadolu takımları arasındaki fark...

Benzer Konular