https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GHEORGE HAGİ.. ARTIK RAHAT UYU..

Okunması Gerekenler

ISKENDER GENCAsıl mesleği askerlikti. G.saray taraftarlarının I LOVE YOU diye uğruna besteler yaptığı,taptığı adamın..

O Karpatların MARADONA’sıydı. Ne denilebilir ki FUTBOLUN EFENDİLERİNDEN HAGİ’ye. 1996’da geldiği sarı kırmızılı armaya neler vermedi ki! Hepimizin evinde DVD koleksiyonun en güzel yerlerindedir onun golleri, asistleri, ölümcül sol ayağı..

Ama nihayeti birgün bu tatlı rüya bitiverdi. Bir TRABZONSPOR maçıyla aramızdan ayrıldı büyük efsane.. Daha sonraları teknik adam olarak geldi,bazı unutulmaz özellikle FENERBAHÇE galibiyetleri yaşatsa da, büyük futbolcudan büyük hoca olmaz teorisini doğruladı.

hagi5Tam 13 sene oldu ve kimler geldi kimler geçti. Öncesi top cambazı FELIPE ,yeni HAGİ diye anons edildi,sonra HAIM REVİVO. Bir iki saman alevi parlamalar ama aşılar tutmuyordu. Her yeni gelen 10 numaralı formanın altında ezilip duruyordu. Baktı ki TERİM olmayacak, HAKAN ŞÜKÜR‘e verdi de sıkıntı olmasın diye!

Sonraları SASA ILIC‘ler, ARDA TURAN‘lar kimler kimler.Gerçekten özellikle İlic ve Arda çok büyük katkılar yaptılar ama bu şey gibiydi,nasıl anlatsam.. bir baharat eksik kalmış yemek gibi..

10 numaranın bu yan etkileri virüs gibiydi adeta.SELÇUK alınırken akıllı çocuk hemen 8 no‘yu kaptı, psikolojik olarak rahatladı. Ancak hep bir özlem vardı binlerce G.SARAY gönüllüsü olarak. Hele ki Anadolu yakasının ALEX‘i de döktürüp giderken.. Ve ummadığımız anda ANTALYA‘da çilek serası sahibi pardon başkan AYSAL kimsenin inanamıyacağı birşey yaptı. İNTER’in kadroda istemediği büyük kariyerli WESLEY SNEIJDER’i  hem de 28 yaşındayken ve de sapasağlamken G.SARAY a getiriverdi!

Tabii ki medya ve tiraj dengeleri hep sarının yanındaki lacivertten oldugundan yani ehh dendi.. Bereket Ribery gibi ANELKA‘nın bonusu olmadı!  KAKA ısrarına rağmen birilerinin ya da SELÇUK‘u bitirdi geyiklerine rağmen çıktı ve oynadı gönlünce..

gsmaci4İlk yılında sakatlığına rağmen attığı kritik gollerine bu sene tavan yaptırdı. JUVENTUS‘u yıktı, Şampiyonlar ligi 2.tur biletini aldırdı. Kupa yarı finalinde 2-0‘dan unutulmaz geri dönüşe imza attı ,yetmedi Telekom da bir Fener galibiyetine imza attı.Kupayı getiren o sihirli dokunuşa imza attı.Ve dün gece.Usta aldı sazı eline ,döktürdü adeta.Hele attığı 2.frikik golünü hala bilimadamları inceliyor.

Unutmadan milli takımımızın Brezilya hayallerini yıkan 2.golü atarken sevinmeyecek kadar da centilmen olduğunu ispat etti.

SÖZÜN KISASI.. RAHAT UYU ARTIK HAGİ! GALİBA BU KEZ OLACAK GİBİ..  NE DERSİN?

iskender.genc@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular