https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GEREKSİZ

Okunması Gerekenler

Bu maç nasıl buraya geldi, anlaşılır gibi değil. Öncelikle hepimizde biraz fazla mı rehavet oldu sanki? Çantada keklik mi gördük bu maçı? Halbuki geçen hafta zorlandığımız Antep deplasmanı uyarı olmalıydı hepimiz için. Oyuncular laubaliydi diyemem. İsteksizlerdi hic diyemem ama Antep’teki gibi çok pas hatası yaptıkları kesin ve bu kadar pas hatası ister istemez oyunumuzu bozuyor.

Özellikle de Dzeko ya da Fred gibi ustalardan gelmesi şaşırtıcı bu hataların. Fred’i gömecek değilim. Bu maça kadar oynadığı her maçı kazanmışız. Ancak bu gün ne enerji olarak üst düzeydeydi ne de alıştığımız şekilde Fenerbahçe’nin oyununu hızlandırdı. Dzeko’nun ilk devre kaçırdığı pozisyonlar da Tadiç’in boş kaleye vuramadığı kafa da pahalıya patladı. Demek ki yakaladığımız net pozisyonlarda daha konsantre daha kararlı olmak zorundayız, rakip kim olursa olsun.
Gereksiz bir duran top sonrası oyun 1-1’e gelince oyunumuz iyice bozuldu. İsmail Hoca öndeki 4’lünün tamamını değiştirdi. Bu radikal bir hamleydi. Ancak çok fazla katkı sağladığı söylenemez. Evet bir kaç pozisyon bulduk ama daha çok karambol toplarıydı bunlar. Takım oyunun son bölümünü telaşlı geçirdi. Bu telaş yüzünden de işimiz bir şans golüne kaldı. O da olmadı.
İnşallah bu skor bize ders olur.
Böylesine “gereksiz” puan kayıpları yaşamayız bir daha. Halen lideriz. Panik olmaya gerek yok. Fred’in sakatlığını bilmiyoruz, umarım ciddi değildir. Hem onu nasıl telafi edeceğimizin hem de bundan sonra daha üretken olmanın tedbirlerini alalım. Yolumuz daha çok uzun. Bu yolda bir an bile rehavete yer olmadığını anlayalım.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

2024 PARİS OLİMPİYATLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2024 Paris Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz-11 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek ve 33. Yaz Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz açılış töreniyle resmen...

Benzer Konular