https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GERÇEKLERİ TARİH YAZAR

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANMaça seyircisinin beklentisinin de ötesinde sert başladı Cim Bom Bom. İlk 5’te Göksenin ile başlaması herkese mesajdı. Epey de başarılı da oldu bu plan. Hemen çift basamak oldu fark. Özellikle Kaptan Sinan muhteşem başladı. Rakip coach Collet henüz 3 dakika dolmadan mola alıp takımı sakin olmaya davet etti. İlk yarı bitmeden kaptan çift basamağa ulaşmış Stephan Lasme ise sezonun yorgunluğu ve hırsı ateş şeklinde gözlerinden çıkar gibiydi.

gs 71İlk maçta maç boyunca yapmış olduğumuz üçlük isabetini ilk çeyrekte bulmuştuk. Fakat deplasmanların tartışmasız yıldızı Mardy Collins devreye girip farkı 5 sayıya indirince mola almak zorunda kaldı kurt Hoca Ergin Ataman. Devreyi 43-35 önde bitirmeyi başardık ama rakip 3 kere tuş olmak üzere olmasına rağmen bir şekilde oyunda kalmayı başardı. Bunda ribaundlarda ayakta kalmayı başarmalarının etkisi büyüktü. Blake Schilb ve Sinan karşı tarafta da Mardy Collins sahanın hakimleriydiler.

gs euro 13. Çeyrek baskıyı hissettik ama dengede tutmayı da başardık, 19-18 geride bitirdiik. Son periyodda da 5’e kadar indi fark. İstanbulda kabus mu yaşanacaktı, bir kez Trabzon bir kez Karşıyaka hem de kendi sahasında son topta kaybedilen kupalar aklıma geldi o anda, ama unutmalıydık. Son periyoddaki performansı ile Stephan Lasme hem Mvp seçildi hem de maçı getirdi O’na da öyle bir son yakışırdı. Son periyoddaki Erick McCollum’u da unutmamalıyım. Skor oyun hepsi detaydı.

Erkekler klüpler bazındaki en büyük başarıyı getiren Galatasaray kupayı hakkı ile aldı. Helal olsun Şampiyon Galatasaray. …Helal olsun büyük hoca Ergin Ataman….

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : alen.opseyan@abcspor.com

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular