https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GEÇTİ BURSA PAZARI..!

Okunması Gerekenler

GEÇTİ BURSA PAZARI..!

İki, hedefini kaybetmiş takımın mücadelesi oldu bu gece. Birisi şampiyonluktan uzaklaşmış, hatta Avrupa kupalarına katılması bile riskte olan Galatasaray, diğer yanda, taraftarı ile müthiş bir gerginlik yaşayan, hatta birkaç maç daha kaybederse düşme potasına girecek Bursaspor.

 

Galatasaray ilk yarıya müthiş bir hızla başladı. Pres, kısa paslaşmalar, sağdan soldan bindirmeler derken, 5. dakikada Bruma soldan sıfıra inip, şansının da yardımıyla 1-0 öne geçirdi takımını. Gol sonrası her zamankinin aksine, rehavet çöküp rahatlamadılar, tam tersine daha da baskılı ve istekli oynadılar. Neredeyse tüm takım ilk yarı boyunca hatasızdı. 2-0’lık skoru sağlayan gol yine Bruma’dan geldi. Bu sefer gol dakikası 45′ .

 

Bursa o kadar isteksiz, o kadar etkisizdi ki, Galatasaray ilk yarıyı dört beş farkla da bitirebilirdi. Bursa ilk yarı tek şut atamadı. Hatta rakip sahaya bile giremedi desek yalan olmaz. Otobüs saldırısı sonucu Bursa artık işi bırakmış. Bursa taraftarı da çıldırmış durumda.

 

İlk yarı hakem ile ilgili tek pozisyon vardı. O da, Galatasaray lehine elle oynamaktan dolayı verilmeyen penaltı pozisyonu. Top çok hızlı geldiği için hakem de net görememiş olmalı.

 

İkinci yarı da tümüyle Galatasaray’ın kontrolü altında geçti. İstediği zaman vites arttırdı, istediği zaman rölantide oynadı. 60. dakikada 4-0 yakalandıktan sonra, artık maç bitmişti ve son dakikaya kadar da başarılı bir şekilde top çevirip, kontrolü ellerinde tuttular.  Yasin’in son dakikalarda attığı gol skoru belirledi.

 

Bugün Galatasaray mı çok iyi oynadı, yoksa Bursa mı çok kötüydü? Galatasaray gerçekten iyi ve hatasız oynadı, ama Bursaspor çok dirençsiz ve isteksiz bir takım. 4-2-3-1 düzeni, takımın alıştığı ve nispeten daha iyi oynadığı bir düzen. Bunun dışındaki denemelerde takım hep bocaladı ve puan kayıpları geldi. Tudor bunu görse idi, belki de son haftaya kadar umutlar taşınabilirdi.

Önümüzdeki sezon kadroda düşünülmeyen oyuncular da fısıldanmaya başlayınca, futbolcularda jeton düşmeye başladı. Ama artık geçti. Bu konuda yurdumuza özgü o kadar cuk diye oturan deyimler var ki.. Geçti Bursa Pazarı, sür eşeğini Balıkesir’e..!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular