https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GAME OVER

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENÇok iyi bir forvet oyuncusu performansı seyrettik dün akşam… Her topa değdi, bütün hava toplarını indirdi, çoğu serseri topu kontrol edip hayata döndürdü.. İki stoperi sırtına alıp 12km’nin üstünde koştu. Tek eksiği goldü o da takımının inançsızlığına kurban gitti..Mehmet Battal’ın bu gücü, çabukluğu ve kondisyonu devamlılık gösterir ise yeniden bir büyük takım macerası neden olmasın? Buna karşılık öyle bir santraforu vardı ki Beşiktaş’ın, tek kelimeyle evlere şenlik!

bjk basak 5Haftalardır konuşuyoruz Demba Ba yürüyor diye artık bu temponun üstüne güçsüzlük ve hava topuna çıkmamayı da eklemiş Senegalli… Sow’un Fenerbahçe’de kendini bulması ve gerçek performansını gördükçe eski Senegal milli takım Teknik direktörüne Demba Ba’yı milli yapmama konusunada hak vermemek elde değil.  Eğer büyük takım olduğunuz iddiasındaysanız ve yıldız diye lanse ettiğiniz forvetiniz yürüyor ise kendinizi kandırıyorsunuz demektir. Çok net söyleyelim Beşiktaş’ın bu santrafor performansı ile maç kazanması mümkün değil.

Dün akşam 3 puanı hakeden taraf konuk takımdı… Hele ikinci yarıda yaptıkları tempo ile tam anlamı ile sahayı dar ettiler rakiplerine. Evet kabul edelim Abdullah Avcı’nın takımları renksiz ve sıkıcı bir yapıya sahip oluyor genelde… Dün akşamki oyun da farklı değildi ama hem organizasyona sadık kalmaları hem de fizik kondisyon seviyeleri ile alkışı hakettiler. Ne yazık ki Avcı’nın takımlarındaki yere yatıp vakitten çalma durumu bir refleks olduğu için artık eleştirmeye gerek duymuyorum. Bu tip hocalar, özellikle ülkemizde sistemin insani yön eksikliğini iyi analiz edip, psikolik hırsızlıklarla rakiplerinin puanlarını çalma yönünde oyun kurgularlar ve genelde başarılı olurlar.

bjk basak 1Gelelim Beşiktaş’a; Yine söylüyorum çok eksik bir Teknik Direktörleri var Siyah Beyazlıların…Derbiler, finaller, zorlu maçlar için doğru bir yapısı yok sayın Bilic’in. Bence Westham gibi sıra takımlarını çalıştırmak en doğru tercih olacaktır Hırvat hoca için.Dün de 60. dakikada öyle bir hamle yaptı ki kazanmak için küçük olan şansını sıfıra indirdi. Demba Ba hayranlığı, Töre’ye alternatif çıkartamaması ile kendi sonunu hazırlıyor. Takım öne gitmek için bir tek bu iki kişinin eline bakıyor..

Ne bir organizasyon ne bir sistem var! Liverpool rövanş maçı itibari ile takım çakılmaya başladı.. Sivas maçındaki piyango galibiyet uyandırmadı ve ard arda alınan malubiyetler.. Takımın bundan sonra kafasını kaldırıp yukarıya çıkma şansı çok az .. Yani Nisan başı itibari ile Karakartallar için ‘’Game Over’’.. Ve bu sonuç kesinlikle ve kesinlikle teknik hatadır. Bundan sonra gelecek bir başarı şans dışında başka bir araç kullanmayacaktır.. Beşiktaş büyük düşünüyor ise kesinlikle Slaven Bilic’in sözleşmesini yenilememelidir..

bjk basak 3Takım için söylenecek tek söz ise ‘’Tükenmişlik’’ olmalı herhalde… Liverpool’u eleyerek sezonu kapatmışlar meğerse! Ne bir hırs ne bir tempo ne de bir inanç kalmış. Fazla sempati ile bakılan bir takımın geldiği nokta bu olmamalıydı. Yazık ettiler kendilerine… Ama birilerinin onlara büyük düşünmelerini göstermesi gerekiyordu, bunun olmaması da bu genç grubun şansızlığı..

Hakem için söylenecek bir şey yok.. Penaltıyı görmedi, onun görmediğini diğer hakemler de görmedi.. Rakip takımın sahasında ev sahibi olmanın hiçbir avantaj getirmeyeceğini göremeyen koca koca yöneticiler oldukça, varsın bu genç hakemimiz de o kolu görmesin!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bulent.bilirgen@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular