https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GALATASARAY’DA OLAYLI GENEL KURUL..

Okunması Gerekenler

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen genel kurul, disiplin cezası alan üyelerin başvurularının görüşülüp ayrı ayrı karara bağlanması ve kulübün 2014 yılı bütçesinin onaylanmasıyla tamamlandı. Bağlı şirketlerin bütçelerinin yer almadığı 2014 yılı kulüp bütçesi, 138,7 milyon lira gelir, 137 milyon lira da gider olarak oy çokluğuyla kabul edildi. Genel kurulun son saatlerinde muhalifler seçim kararı alınması için çalışmalar yapsa da Başkan Ünal Aysal ve yönetim kurulu istediğin aldı.

GS GENEL KURUL2Ünal Aysal yönetimi mali ve idari açıdan ibra edildikten ve genel kuruldan borçlanma yetkisini aldıktan sonra şok bir açıklama yaptı. Aysal, “2016’dan sonra yokum. Erken seçim kararı çıkarsa ben yokum. 2016’dan sonra hayatımda Galatasaray yok” dedi.

Galatasaray’ın Mali Kongresi’nde muhalifler seçim kararı alınması için çalışmalar yaptı. Bunu üzerine Divan Başkanı Duygun Yarsuvat, “Seçim kararını oylamaya sunmuyorum. Bu konuda kararı Galatasaray Yönetim Kurulu versin” dedi. Ancak Genel Kurul’un üyelerinin bir bölümü seçim konusunda oylama yapılması yönünde ısrarcı olunca Ünal Aysal kürsüye çıktı ve şu konuşmayı yaptı;

“Sayın genel kurul üyeleri, özür dilerim. Gerçek niyetlerimi açıklasaydım bu kadar vakit kaybetmezdik. Ben geçen sene seçim yaptım ve bu hakkımı kullandım. Artık bununla alakalı seçim talep etme hakkım yok. Benim kararım Galatasaray Kulübü’nde başkan olarak 2016’ya kadar devam edip, görevimi bırakmak. Benim hayat planlamam da Galatasaray için 2016’dan sonrası yok. Erken seçim kararı çıkarsa adayınız ben değilim. Bir fırsatı kaçırdınız ve oylama yapmadınız. Bu vesileyle yönetim kurulumuz, 2016 yılı mayıs ayına kadar hizmetinizde. Galatasaray’a hizmet etmek bir şereftir.”

GS GENEL KURUL3Bu konuşmadan sonra seçim kongrenin gündem maddesi olmaktan çıktı.

ÜNAL AYSAL İSTEDİĞİNİ ALDI

Başkan Ünal Aysal’ın büyük önem verdiği yetki uzatımı oylaması yönetimin istediği gibi bitti. Galatasaray Kulübü’nde öğlen saatlerinde kapalı zarf usulü ile yapılması planlanan ‘borçlanma ve geniş yetki’ oylaması açık şekilde el kaldırma usulü ile yapıldı.

El kaldırma usulü ile açık şekilde yapılan oylama sonucunda Başkan Ünal Aysal ve yönetim kuruluna yetki verildi. Buna göre 31 Mayıs 2016 yılına kadar bu yetkileri kullanabilecek.

O yetkiler neler?

Gayrimenkullerin temlik rehin yapılandırılması, finansman sağlanması, hisse senetlerinin satın alınması ya da satılması, rehin edilmesi, Riva arazisi satış, yetkisi.

İBRA EDİLDİ…
Kongre’de Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve yönetim kurulu, mali ve idari bakımdan ibra edildi.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular