https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GALATASARAY’DA 70 MİLYONLUK TEMİZLİK

Okunması Gerekenler

Transfer döneminde ezeli rakipi Fenerbahçe’ye nazaran oldukça sessiz kalan Galatasaray, bunun karşılığında maddi olarak ağır bir külfetten kurtuldu.

Yolladığı oyunculara yaklaşık 20 milyon Euro’luk yıllık sabit ücretten kurtulan sarı-kırmızılılar, 8.7 milyon Euro da  kasasına koydu.

Bu sezon öncesinde yapılan “bir nevi mecburi ( FFP ) operasyonla” toplam 27 futbolcu gönderildi.

Melo, Nordin Amrabat, Dany, Pandev, Eboue, Sinan Bolat, Gökhan Zan, Engin Baytar, Yekta Kurtuluş, Aydın Yılmaz, Kaan Baysal, Berk Yıldız, İbrahim Coşkun ve Yiğit Gökoğlan bu süreçte G.Saray ile ilişkileri tamamen kesilen oyuncular oldu.

Bu isimler arasında sadece Melo 3.7 milyon Euro ve Amrabat 3.5 milyon Euro’luk bonservis bedelleri ile kulübe gelir sağladı.

Alex Telles de Inter’e kiralık olarak giderken 1.5 Milyon Euro kiralama ücreti kazandırdı.

Takımda düşünülmeyen isimlerden Dzemaili, Ontivero ve Umut Gündoğan gönderilse de maaşlarından kurtuluş olmadı ve  2.1 milyon Euro kazanan İsviçreli oyuncu Genoa’ya giderken maaşının 1.3 milyon Euro’sunu, Slovenya’ya transfer olan Ontivero’nun 150.000 Dolar, Şanlıurfa’ya transfer olan Umut’un ise ücretinin 150 bin TL’lık bölümünü yine Galatasaray ödeyecek.

AMA bu oyuncuların gitmesi ile birlikte hem teknik heyet elindeki kalabalık kadrodan kurtuldu, hem de senelik ödemelerinde toplamda 20 Milyon Euro civarı ( 70 Milyon TL ) bir temizlik yapmış oldu.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular