https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ŞİMDİ PARTİ ZAMANI..

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANMaça Galatasaray taraftarı, takımdan daha inanmış başladı. ..5-0 başladık aslında ama rahat oynayan rakip hemen 7-9 yaptı. .Bu çeyrekte Bogdanovic’i iyi savunduk ama çember altindaki ikiz kuleler Milutunov ve Lauvergne hem uzun hem etkiliydi ve pota altını karartmisti ki Furkan geri geldi, ve ilk çeyrek 16-13 lehimize bitti.
Rahat oynamakla beraber kolay teslim olmayacağını belli eden bir Partizan vardı,  bir de felaket bir 3 sayı yüzdesi ile oynayinca maçta zorlanacak mıyız derkez bebek yüzlü Zoran çıktı sahneye, üstelik devre biterken Carlos daha siftah bile yapmamasına rağmen,  devre 40-28 lehimize bitti.

PART2İlk yarının göze batanları istekli Furkan, bebek yüzlü clean hand Zoran, biraz Akkaş Manuchar,  hadi biraz da Domercant oldu.Bir de yaptığımız iyi takım savunması..

İkinci yarıya Akkaş Manuchar, bebek yuz Zoran, kabasakal Malik , Çakal Carlos ve delikan Furkan’la başladık. Ilk çift basamağa Zoran ulastı, hemen arkasından Akkaş ve delikan Furkan, 3. Çeyrek bitmeden double-double yapmıştı galiba. Bu arada Ergin Hoca takımı epey kısalttı, burda da Ender, ASLAN! gibi devreye girdi iki turnike ile 3 çeyreğin 54-42 bitmesini sağladı, Carlos sayı atmadığı gibi artık sahada bile değildi.
Son çeyreğe elimiz ayagımız titreyerek başladık, 3 dakika sayi atamadık ve 5-0’lık seri ile 33.te durum 54-47 oldu..Bu arada attıkları bir 3’lük Ergin Hoca’nin ısrarlı itirazı ile sayı birkaç dakika sonra iptal ettirmese kriz kapıdaydı ki kabasakal maçtaki yegane sayılarını 34. Dakikada soldan gelişen bir atakta kaydetti!
Carlos bugünlük çakallıktan istifa etti ve herkesin şaşkın bakışları arasinda gol orucuna haftalarca giren Hakan Şükür mahsunlugunda sıfır sayı ile tamamladı ama takım F8’de Barca’nın rakibi olmuşken bütün bunlar teferruatti, üstelik de birkaç saat önce bayan takımı kupanın en büyük favorisi Ekaterinburg’u deplasmanda yenmiş ve finale yükselmişken…

PART3Bu takım da Barca önünde bir  çılgınlık yapar mıydı? Neyse bu önümüzdeki haftanın sorusuydu. Biz de birşeyi 40 kere söylersen olur misali 7 galibiyetle takımı F8.de görmüştük. Özetle şimdi Parti Zamanıydi..maç sonucunu merak edenler için 64-55…

alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular