https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FUTBOLCUYKEN ŞAMPİYONLUK YAŞAYAMAMIŞ 5 YERLİ EFSANE!

Okunması Gerekenler

TÜRK FUTBOL TARİHİNDE şampiyonluk yaşamamış 1000 hatta 10.000’lerce futbolcu sayabiliriz ama bazıları EFSANE statüsüne gelmelerine rağmen, Mayıs Ayındaki o kupayı kaldırma başarısı gösterememiş yıldızlar..

Kim bu futbolcular ? Gerçi futbolun içindekiler isimleri tabii ki biliyor ama biz yine de aklımıza gelen en meşhur 5 futbolcuyu yazalım;

FATIH1.FATİH TERİM.. Türk Futbolunun İmparatoru olarak geçen, gerek Milli Takım gerek Galatasaray ile birçok ilke imza atmış efsane, 1969 yılında Adana Demirspor’da başladığı profosyonel futbol hayatında, 74 yılında Gs’a transfer olmuş ve orada takım kaptanlığı şerefine kadar yükselmişti.

1985 yılına kadar sarı kırmızı formayı giyen Fatih Terim’in GS macerası, 1972-73’den 1986-87’ye dek süren 14 senelik şampiyonluktan uzak devreye denk geldi ve hem futbolcu, hem td olarak efsane olduğu kulüpte şampiyonluk yaşayamadan futbolu bıraktı!.

MUSTAFA DENIZLI2.MUSTAFA DENİZLİ.. 1949 doğumlu İzmirli teknik adam, futbolculuk kariyerine doğduğu şehrin takımı ve renklerine gönül verdiği Altay’da başladı. 1967 senesinde profosyonel oldu ve 16 sene formasını giydiği Siyah Beyazlı ekipte 386 maç oynayıp tam 121 gol atmasına rağmen şampiyonluk göremedi. Son senesinde ( 1983-84) GS forması ile futbolu bıraktı ve bu kutsal kupayı kazanmak ona sarı-kırmızılı camiada da nasip olmadı.

FETHI3.. FETHİ HEPER.. 70’lerin başını kasıp kavuran ve 3 sezon şampiyonluk potasında direkten dönen Eskişehir dendiğinde ilk aklam gelen isimdi Çengel Fethi..

2 kez gol kralı olduğu kulüpte efsane oldu ama şampiyonluk göremeden futbolu bırakmak zorunda kaldı.

HAMI4 VE 5 NUMARALARI iki TRABZONSPOR efsanesine ayırdık ..Biri doğma büyüme, Trabzonluların da tabiriyle ‘yerlinin yerlisi’ altyapı dahil 20 seneden fazla forma giymiş HAMİ MANDIRALI, diğeri de daha 2.ligdeyken milli takım forması giyen ama 9 sene bordo mavili formayı giyip kulüple özdeşleşen ÜNAL KARAMAN.

UNALEFSANE OLMAK için başarı en önemli kıstastır. Başarının da en önemli kıstası şampiyonluk denir ama bu 5 isim TÜRK FUTBOLU dendiğinde kendi dönemlerinin en önemli temel taşlarını oluşturan futbolcu grubundadır.

Nasıl bu seneye dek şampiyonluk yaşamamış Steven GERARD bir Liverpool efsanesi ise, aynı şeyi bu saydığımız 5 isim için de söylemek yanlış olmaz.

ABCSPOR

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular