https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FUTBOLA DA YUH, SEYİRCİYE DE…

Okunması Gerekenler

KAAN ILHAN

İspanya – Türkiye maçı için kimse benden dakika dakika maçı yazmamı beklemesin bekleyen varsa da zaten sükûti hayale uğramıştır. Yaklaşık 2 saat önce A milli futbol takımımız D grubu ikinci maçında İspanya ile karşı karşıya geldi. Hırvatistan maçı sonrası gerek Fatih Terim gerekse oyunculara inanılmaz şekilde yüklenilmişti.

tur isp 6Bu maçı herkes bir cevap niteliğinde görse de kendim asla böyle bir beklenti içerisine girmedim. Evet, milli takımımız Hırvatistan karşısında beklentilerin çok altında kaldı, sahaya hiçbir mücadele yansıtamadı ve sonucunda da mağlup olduk.

Az önce biten İspanya maçında gerek tribünlerde gerekse sosyal medyadan inanılmaz bir linç kampanyası başlatıldı ve herkes de bu linçe kampanyasına tuğla koymak için adeta sıraya girdi, sırası gelen de tuğlasını koydu ve devam etti!

Bu milli takım imkânsızı başararak bu şampiyona da bende varım dedi. Her şeyin bittiğini düşündüğünüz anda bu çocuklar bizleri bu finallere götürdü peki şimdi ne oldu? Mağlup olabilirsiniz, eleştirebilirsiniz buna itiraz olamaz ama linç kampanyası nedir arkadaş? Arda Turan’ı ıslıklamak nedir? Fatih Terim’e küfür etmek nedir?

ispn tur 3214Maçı anlatan sevgili Ersin Düzen abiğime ben şükranlarımı sunuyorum, tamamen aynı duyguları paylaşıyoruz. Kaybedersiniz, rezil olursunuz sonra da vezir olursunuz. Bunları bilmeyen bir toplumun ileri noktalara gideceğini düşünenler her daim sükûtu hayale uğrayacaktır. Bunu da kimse unutmasın!

Bir tek maalesef bu ülkede insanların aldığı paralar herkesin diline pelesenk, herkes ne kadar da maliye bakanı bu ülkede…

Her şey iyi gidince hepiniz tek yüreksiniz, mağlup olunca da hep bir ağızdan küfür etmek için tek yüreksiniz.

Kaan İlhan

Saygılarımla…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

Mail: kaan.ilhan@abcspor.com

Twitter: @kaanilhan_

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular