https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FERRARI VE MCLAREN’DEN BÜYÜK ZARAR!

Okunması Gerekenler

kaan ilhan resimİşletmeciliğin verdiği bir şüphe olsa gerek her şeyin finansal boyutlarına bakıyorum. İşte bu pilota nasıl para ödeyecek, kaynağı nereden bulacak, nereden borçlanacak vs.

 Sadece arabaların dansını izlemek biz işletmecilere pek yakışmaz diye tahmin ediyorum.

Bu yoldan hareketle;

FRP danışmanlık şirketinin raporları 4 gün önce yayımlandı ve bende büyük titizlik ile olayı takip ettim ve sonunca Ferrari ve McLaren Mercedes takımlarının çok ciddi zarara uğradığını gördüm.

Marussia’nın dağılması bu iki dev firmaya büyük ölçüde pahalıya patladı. Çünkü bu firma ile ortaklık anlaşmaları vardı bu iki dev firmanın.

McLaren Mercedes takımının 11.000.000$ borçlandığı gelen haberler arasında.

Ferrari takımının ise 25.000.0000$ borçlandığı ve bunun 2015 sezonuna nasıl etki edeceği en çok merak edilen konular arasında. Zira Formula 1 ‘in Pazar payının düşme ihtimali oldukça yüksek.

Milyon dolarların döndüğü bu pazarda en küçük bir kayıp çok ciddi marka değerinin azalmasına neden olur.

Bunun önüne geçmek için teminatların bir an önce ödenmesi gerektiğinin üzerinde duran uzmanlar bu sorunun derhal çözümü için çok ciddi gayret içerisindeler.

Bakalım arabaların dansındaki bu jönler, bu durumu nasıl atlatacak hep birlikte göreceğiz.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

kaan.ilhan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular