https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FOBİ BİTTİ

Okunması Gerekenler

cem-demirciogluSüper Lig’in ikinci haftasında Galatasaray deplasmanda Akhisar’ı iyi bir oyunla 3-1 mağlup etti. 2016 yılında tek deplasman galibiyeti kupa maçında yine Akhisar’a karşı idi. Ligde ilk deplasman maçında galibiyet Galatasaray için güven kazanımı açısından çok önemli idi.
gs  ak1Maça Akhisar hızlı başladı. Henüz 3.dakikada Vaz Te defansın seyrettiği topta golü buldu. Akhisar’ın golü erken bulması iyi olmadı. Hemen geriye yaslanmak,ister istemez Galatasaray’ın Akhisar sahasına yüklenmesine sebep oldu. 17.dakikada Eren ile, 21 ve 26.dakikalarda Sneijder’in kaleyi yoklamaları ile ataklar yoğunlaştı. Nitekim Sneijder’in ortasına Eren iş bitirici bir kafa vuruşu ile skoru eşitledi.
İlk yarı sonunda Vaz Te skoru değiştirmeye çok yaklaştı ama Muslera izin vermedi. İkinci yarı yine Galatasaray’ın atakları ile başladı .53.dk.da Sneijder’in güzel vuruşuna kaleci izin vermedi. Eren talihsiz şekilde oyundan çıkınca eyvah dendi. Yerine Josue girdi. Bu sefer oyun biraz daha Galatasaray sahasında oynanmaya başlandı. Oyun sistemi kontratak ve hızlı hücüma döndü. Yasin ve Bruma’nın mükemmel çıkışında, Galatasaray Yasin ile öne geçti. 71. dakika dönüm noktalarından biri idi .Rodallega’nın vuruşunda top direkten döndü. 90. dakikada yine bir hızlı hücümda Bruma skoru 3-1’e getirdi ve maç 3-1 sonuçlandı. Deplasman fobisi bitti.
gs ak3Bu akşam Galatasaray takım olarak diri ve hızlı idi. Sanırım geçen haftaki oyundan sonra yenen fırçalar takımı silkelemiş. Sneijder, Carole, Tolga çok iyi ve çok dirençlilerdi. Eren takımı rakip sahada tutuyor, hava toplarındaki hakimiyeti ve baskısı ile aranan santrfor olduğunu daha ikinci haftada ispatladı. Cavanda, Podolski ve muhtemel transferlerle takım çok daha iyi olacak. Riekerink Bey futbolcularla iyi uyum sağlamış ve hem maç başında hem de maç içinde doğru isimlerle oynuyor. Bu uyuma ayak uyduran ve yönetimdeki aklı başında tek adam olan Levent Nazifoğlu’nun da bu sene payı büyük olacağa benziyor.
mail: cem.demircioglu@abcspor.com
twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular