https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FIRTINAYLA GELEN HÜSRAN

Okunması Gerekenler

aydin bicerŞiddetli rüzgarla başlayan müsabakanın enteresan pozisyonlara gebe olacağı belliydi. İlk tehlikeli atak ev sahibi Akhisar’dan geldi. 3.dk.Güray’ın ceza yayının üzerinden yaptığı vuruşukaleci Mert büyük bir soğukkanlılıkla önledi.9 dk. da bu sefer konuk Bursaspor gole çok yaklaştı. Ceza yayı üzerinde Josue’nin kullandığı serbest vuruş defansa da çarparak auta gitti.

burs aks 2Beşiktaş maçında çok istekli görünen Bursaspor ilk 15 dk.lık dilimde çok silik bir görüntü verdi. Anlaşılan o ki Milli maç arası Timsahlara yaramamış. Maçın 25. dakikasına kadar sahanın en güzel görüntüsü Bursa’dan gelen 1000 kişilik koroydu. Türkiye’nin en renkli taraftar kitlesinin ortaya koyduğu bu güzel görüntü maça da renk getirdi.

İlk yarım saatlik dilime girildiğinde ise daha çok koşan ve daha çok pozisyona giren ev sahibiydi. Nitekim maçın 39.dakikasında ev sahibin gölü geldi. Soldan ceza alanına etkili giren Sami’nin arka direğe yaptığı asisti iyi değerlendiren Kolombiyalı golcü Hugo ev sahibini 1-0 üstünlüğe taşıyan gölü attı. İlk yarı bu golle ev sahibinin üstünlüğüyle kapandı.

bursa aks 3Bursaspor 2.yarıya iki değişiklik yaparak başladı.Sutter ve stoch’u oyuna alan Ertğrul Sağlam 4-4-2 ye döndü.56.dakika da kalesinde devleşen Lukac oynadığı uzun topla Hugo’ya şahane bir asist yaptı.Kolombiyalı da bu jesti geri çevirmeyerek, takımınun ve kendisinin 2.Golünü kaydetti. 2-0.

İkinci golden sonra da ev sahibi ekibin kontrollü oyunu devam etti. Bursaspor biraz silkinmeye çalıştığı 81.dk da Dzsudsak la farkı bire indirdi. Bursaspor biraz ümitlenir gibi olsa da 85’te bu ümitlerine Bruno son verdi.3-1.

Aslında maçın kısa özeti: Ligin isim olarak belki kaliteli ama oynadıkları oyun olarak beş para etmez yabancılarından kurulu olan Bursaspor kaybetmeyi sonuna kadar hakketti. Ertuğrul hoca yabancı oyuncu seçimindeki beceriksizliğini kabullenmeli bence!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : aydin.bicer@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular