https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERSİZ TOSBAĞALAR!

Okunması Gerekenler

brunoTÜRKSAT aptır saptır kanalla dolu. Zaplarken denk geliyor, bazı kanalların var olma amacı üç kağıtçı firmaların reklamını yapıp para kazanmak. Reklam aralarına da eski bir Türk filmi yağlıyorlar. Aklınıza gelebilecek her şeyi satılıyor kanalda. Benzinli testere, saç çıkaran şampuan, mucizevi tedavi kremi, saç siyahlatan solüsyon, elektronik, çarşaf, ot, tencere seti ıvır zıvır. Çakma bir telefon satacak, anaokulu seviyesi bir bilmece sorup hesapta eleme yapıyor. Sonra diyor ki, lütfen bir tane sipariş verin, ikinciye ısrar etmeyin, zor durumda kalıyoruz, bu bir sosyal sorumluluk projesi, herkes faydalansın, dalga geçiyorlar resmen.

kasim gs hamzaSonuç, penis büyütücü sipariş veriyorsun, kutudan ya hıyar çıkıyor ya da Büyüteç. 2000 liralık telefonu 200 liraya alamazsın abi. Terraneo da alamaz, Fiko Başkan da alamaz, geçeceksin onu. Fenerbahçe kalite aldı, bastı parayı aldı, daha da alacak. Fenerbahçe’nin transferleri milletin gözüne battı. Çapsız Çapsızoğlu çıkmış, Fernandao ve Van Persie yan yana oynarsa orta saha düşer diyor. Hey Alla’m yaa ? Türkiye’de başarılı olmak bu kadar kolay çünkü bu kadar tesadüfi. Çapsız Çapsızoğlu Galatasaray’a, İsmail Kartal Fener’e hoca olmuş, şu feleğin işine bak diyorum başka da bir şey demiyordum geçen sene. İkisinden biri de kesin şampiyon olacaktı ve oldu.

Oldu da ne oldu ? Sonuç ortada. Ne şöhret meraklısıymış, ne gevezeymiş arkadaş ? Adam konuşmadan duramıyor, güvenlik kamerasına, mobese kamerasına röportaj veriyor, o derece yani ! Haset arkadaş vardır, gizli haset. Lüks sayılabilecek bir şey alırsın, ne bileyim lüks sayılabilecek bir otomobil. Önce “hayırlı olsun abi, Allah tabanını düz bastırsın” der, sonra da ben de alacaktım, gittik bayiye hem de sıfır ama bi şey oldu,,bilmem ne yüzünden almadık, güzelmiş valla diyen arkadaş var ya ? Fiko Başkan’ın da gözümde hiç bir farkı kalmadı bu haset arkadaştan. İstesek alırdık diyor, alsaydın ?? Almadıysan da sus!

Bu durumlar için söylenen bi laf var, severim: – Sorduk mu ? Van Persie tuzlu gelmişmiş. Mişmişmiş de mışmışmış ! Kaça almayı düşünüyordun ki ? 1,750.000 Euro bonservis, 1.5 Milyon Maaş mı ? Sen bugüne kadar kimi aldın ? Fener’in artığından başka ? Formayı giydirdiğin adamı alamadın be !! Mehmet’i biz aldık da Topuz’u kim aldı, hatırla ?? Delikanlı gibi desene, abi biz gittik bi fiyat sorduk, bu peze.. bize bu paraya vermedi desene ? O kadar çaresizler ki, Quaresma’yı tekrar alacaklar taraftar baskısından. Fiko Başkan iyi malın iyi para olduğunu öğrenmeden şampiyonluk falan göremez. Demba Ba’ya o parayı verecek enayiyi bir daha zor bulur, Chelsea de anladı bunun nasıl bir ölücü olduğunu, Remy’nin bonservisinde adettendir denilebilecek indirimi bile yapmadı.

fb hazirlik 5İyi futbolcu iyi para. Tahammülün varsa beklemeye, önceden görebiliyorsan iyi futbolcu olacak genci, parlatabileceksen tezgahında basıp parayı alırsın, eyvallah. Biz de sana Porto deriz, Ajax deriz. Yapamıyorsan bunu, o zaman hazır alacaksın. Basacaksın parayı, kasan güçlü olacak, gençlere değil kasaya yatırım yapacaksın. Fırlama filozof Emre Yılmaz, içinde Harvard’a kabul edildiniz yazan zarfı posta kutusundan aldıktan sonra bu sevinci paylaşmak için doğruca Amerika’daki bir dostunun evinin yolunu tuttuğunu anlatır ve yemek esnasında zarfı masaya koyup bombayı patlatır. Evin hanımı da özel günler için ayırdığı bir şişe şampanyayı günün şerefine patlatır ve Emre Yılmaz kendi yaşam felsefesi adına her şeyin başlangıç noktasının bu şampanya meselesi olduğunu söyler: Bu şampanya acaba kime patlatıldı, bana mı, Harvard Üniversitesinin görkemine mi ? İşte kritik soru bu !!

Bir caddeye Arda Turan Caddesi ismi vermişler, aslında o caddeye Arda Turan Caddesi değil de FC Barcelona Caddesi ismini vermişler kimse farkında değil yani. Arda bildiğimiz Arda. İyi futbolcu, koca kafalı, yetenekli, ukala Arda. Atletico’da da iyi işler yaptı, bence Atletico parlattı Arda’yı ama nihayetinde büyük başarıydı, Barcelona’ya seçim vaadi olarak giden başka Türkler de oldu, Arda da gitti, bu kadar abartıp kendimizi küçük düşürmenin manası yok ama Fenerbahçe Nani’yi getiriyor, medyanın eline koz geçti, Nani transferini unutturmaya çalışıyorlar.

Bu abartının altında kesinlikle böyle bir şey var. Yorumlara bakıyorum, Arda çok yönlü bir orta saha, zaman zaman Iniesta’nın yerinde oynar, zaman zaman Rakitic’in yerinde de kullanılabilir, Neymar’ın yerinde de zaman zaman değerlendirilebilir falan diyorlar, cesaret gösterip Arda bu takımda yedek kalır abi diye iki kelam eden yok. Açıyorum medyayı, Robben’i, İbrahimoviç’i Galatasaray’a transfer ediyorlar. Van Persie ile ilgili salak saçma haberler. Olacağı falan yok, 250 milyon dolar borç var, neyi alıyorsun ? UEFA’nın sopası tepende. Amaç değişen dengeleri dengelemek. Paraları olsa verip parasını getirecekler bile bir kaç isim. Psikolojik anlamda Fenerbahçe savaşta çok önemli bir atılım yaptı ya ?

aziz yildirimSizi gidi yalakalar sizi… Bir tane de yaşlı bir duayen abimiz var. Sözde Fenerbahçeli. Aziz Yıldırım bunu adam sanmış FB TV’nin yayın müdürü yapmış sonra da beğenmemiş görevden almış. Abi egodur, anlarım. Gücenmişlikler olabilir, Aziz Başkan’ın hak yediğini düşünüyor olabilir. Bunları anlamak mümkün, hepimiz insanız. Abi, Aziz Yıldırım’a giydiriyorsun anlıyoruz da nedir bu Fenerbahçe düşmanlığı ? Fotomaç gazetesi Fenerbahçe olmasın kepenk indirir. Bir muhabiri var, Nani’ye gelme bunlara, paranı almazsın demediyse hiç bir şey bilmiyorum. Yöneticiler diyor transferde sorun yok, Aziz Yıldırım diyor Van Persie ancak biz vazgeçersek gelmez diyor.

Yok, yok yok. Durmuyor abi Fenersiz tosbağalar !! Her yer Fenerbahçe düşmanı, her yer yalaka. Bunlara alıştık da ben Fenerliyim diyip de arkadan hançerleyenlere alışamadık. Ben Selçuk Kaptan’ı gercekten çok özledim. Bir Galatasaray’lı olarak bu sene Fenerbahçe’yi çok merak ediyorum diyen Hıncal kadar olamıyorlar be !!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : bruno.monte@abcspor.com

twitter : @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular