https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENER’E FISTIKLI ANTEP !

Okunması Gerekenler

pinarbasi burakHani derler ya güzel birşey olduğunda ve daha da güzeli ümit edilirse “üstüne bir de kaymaklı ekmek kadayıfı olur!“, işte Fenerbahçe’ye de bu akşam bu galibiyet “Fıstıklı Antep Baklavası” oldu.

Geçen hafta Fenerbahçe, Trabzon maçının özellikle ikinci yarısında tek kale diye tabir ettiğimiz, buna mukabil maçın genelinde harika bir futbol oynadı ama bazen harika futbol oynansa da gol olmayınca olmuyor denen bir maçı geride bıraktı. Şahsi düşüncem, tüm Fenerbahçeliler bu oyundan skor istenildiği gibi olmasa da memnun kalmıştır. Hani bir tabir var ya taraftarlar arasında “Böyle oynasın canımı yesin!”. İşte Fenerbahçe öyle oynadı sevenlerinin bence gönlünde taht kurdu.
Fenerbahçe bu akşam da Gaziantep maçında bana göre bu sefer harika bir futbol oynamasa da çok akıllı, taktiğini uygulayan bir maç oynadı. Zaten Kuyt’ın attığı ikinci golden sonra Gaziantep moral olarak çöktü ve Fenerbahçe’nin sonradan gelen ard arda golleri Antep’in havlu atmasına vesile oldu. Fenerbahçeliler bu akşam özellikle 60’dan sonra stressiz, çok rahat bir maç izlediler.
fb antep 4Fenerbahçe’de işler iyiye gidiyor. Ben söylemiyorum, istatistikler söylüyor! Bu takım son 9 maçın 8’ini kazanmış, kupada çeyrek finale kalmış ve şampiyonluğun en iddialı favorisi. Özellikle, İsmail Kartal takıma iyice hakim olmaya başladı ve ligin ikinci yarısında hatalarından da ders çıkararak gerçek Fenerbahçe’yi ortaya çıkarmaya başladı. Endişeli maç seyreden ben bile, ligin ikinci yarısında daha huzurlu maçlar izlediğimi itiraf etmeliyim. Bunu Fenerbahçe’nin galip geldiği skorlara göre değil, takımdaki yardımseverliğin, birlikteliğin, inanmışlığın, arkadaşlığın, oyun anlayışının vermiş olduğu pozitif olguların yükseldiğine inanarak söylüyorum. Zaten Fenerbahçe’de 3 Temmuz’dan sonra bu arkadaşlık, birlik ve beraberlik üst seviyelere çıkmıştı ve yeni gelen futbolcularla da sürdürülmeye devam ediliyor.
FB ANTEP 10Yalnız maçın penaltı anına gelirsek, Alper’e yapılan faulün penaltı olup olmadığına dair, “Verilir de verilmeyebilir de” denebilecek bir pozisyon. Hakem taktirini penaltıdan yana kullandı. Fakat ondan birkaç dakika önce Fenerbahçe ceza alanı içinde Egemen ve Antepli futbolcu Gökhan Süzen arasındaki mücadelede Gökhan Süzen yerde kaldı fakat hakem Halis Özkahya “Devam!” dedi. Pozisyonlar hemen hemen aynı tipte pozisyonlar ama neye ve nasıl kararlar alınıyor bunca yıllık futbolseverim hala anlamış değilim. Tamam Alper’in yüzüne bir avuç içi temas var ama sanki bana bu ikili mücadelelerin çok daha iyi analiz edilmesi gerekiyor gibi geliyor.
Özetlersek, Fenerbahçe çok rahat oynadığı bir maçı çok rahat bir skorla kazandı ve Kadıköy’e güle oynaya geliyor. Maç sonrası Mert Günok’un ” Kadın cinayetlerinin olduğu bu ülkede maçı kazandığımıza çok sevinemedik!” demeçi de bugün 14 Şubat “Sevgililer Günü”‘ne anlam katan nitelikte taktir edilesi bir açıklamaydı. Kendisine sosyal duyarlılığı ve sportmenliği açısından tebriklerimi gönderiyorum.
BURAK PINARBAŞI

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular