https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ŞOK ŞOK ŞOK!!! FLAŞ FLAŞ FLAŞ!!!

Okunması Gerekenler

Panathinaikos mağlubiyeti sonrası çılgına dönen Başkan Yıldırım’ın maç sonu soyunma odasında Koç Obradovic’le hararetli bir sekilde tartıştığı ortaya çıktı. Oyunculara “Bu nasıl oyun, böyle ciddiyetsizlik olmaz!”  diye bağıran Aziz Yıldırım, Obradovic’e de “Hem sana Avrupa’da hic bir kulübün vermeyeceği maaşı veriyoruz hem de yıllardır en pahalı kadroyu kuruyoruz. Bu ne rezalet!” diye çıkıştı.

Oyuncuların önünde azar işitmekten son derece rahatsız olan Koç Obradoviç’in dün akşam saatlerinde kulübe gelerek başkan ile görüşmeye çalışması da sonuçsuz kaldı. Yıldırım, yanındaki yöneticilere “Benim onunla konuşacak bir şeyim yok. Kendini iyice bir havalarda görmeye başladı. Ben bu takımın maaşını günü gününe ödemesem kim Obradoviç için sahaya çıkıp oynar? Üstelik ben herşeyi duyuyorum! Koç sürekli karılarla kızlarla alemde ama çocukları bir dövmediği kalıyor, annesinden babasından yemediği fırçayı koçlarından yiyor bu adamlar. Böyle disiplin sağlanmaz. Bugüne kadar ses çıkarmadım ama yeter. Gitsin takımı adam gibi çalıştırsın!” diye konuştuğu ve Obradovic’in kulüp binasına girmesini yasakladığı öğrenildi.

Kulübe yakın kaynaklara göre bu akşam oynanacak Galatasaray maçında alınacak olası bir kötü sonuç koçla yolların ayrılmasına neden olabilir. Öte yandan Obradovic’in de bu olaylar sonrası İstanbul’da daha fazla kalmayı düşünmediği ve bavullarını hazırladığı gelen duyumlar arasında.

Başkanın Obradoviç sonrası planının şimdiden hazır olduğu, takımın başına Cenk Renda’yı getirmeyi ve yardımcı olarak da Tamer Oyguc’u görevlendireceği belirtiliyor.

Yukarda yazdıklarım tamamen kendi uydurmam. aşağı yukarı 3 dakika içerisinde yazıverdim. Önemli olan ise şu: Bu sabah gazetelerde bu haberi okusanız “Yok artık, kesin yalandır!” mı derdiniz yoksa, “Umarım yalandır…” mı? Böyle bir haberi “İnanılmaz” bulacak Fenerbahçeli sayısının azlığı, Aziz Yıldırım’a yöneltilen eleştirilerin ana sebebidir.

Terreneo en popüler olduğu dönemde, taraftarın gözbebeği iken, gündemden düşmez, adına methiyeler düzülürken, “Çok değil 6 aya kalmaz Başkan’la arası bozulur, hakkında komisyoncu, alemci, vesaire diye dedikodu çıkarttırılır ve teneke bağlanarak kovulur” demiştim de bana kızan çok olmuştu. Haklılarmış, yanılmışım… 6 Aydan biraz fazla sürdü, 7 ayın sonu gibi bu geçtiğimiz hafta öğrendik ki maçlara bile girmesi yasaklanmış Terro Dayı’nın, ama tazminatı nedeniyle kovulamıyormuş, istifa etmesi bekleniyormuş.

Tabii ki gene kimse “Yahu bu adamı daha bu yaz sen getirmedin mi? Bu sözleşmeyi sen imzalamadın mı, bu tazminatı sen kabul etmedin mi?” diye sormayacak. Tıpkı bundan önce sayısız yap-boz sonrası hiç bir sorunun sorulmadığı gibi… Tıpkı bugüne kadar kovulan, istifaya zorlanan onlarca hoca, yönetici, oyuncu, profesyonel ardından hiç ses çıkarılmadığı gibi…

“Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür” demişti ya rahmetli İslam Çupi, gerçekten de bambaşka, açıklanamaz bir büyüklükle karşı karşıyayız. Herhangi bir camia bu kadar kötü, bu kadar anlık hezeyanlarla, bu kadar plansız programsız yönetilmeyi kaldıramaz, bin defa çökerdi. Fenerbahçe çökmüyor sadece göz göre göre rakiplerine şampiyonluklar hediye ediyor o kadar.

Çok şükür…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : baris.tumok@abcspor.com

twitter : @baristumok

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular