https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERBAHÇE’DE 3 NUMARA ROTASYONUNDA PAPATYA FALI..

Okunması Gerekenler

Geçen sezon tarihindeki ilk Euroleague Final Four başarısı elde eden ama TBL’de yarı final serisinde şampiyon Karşıyaka’ya boyun eğen sarı lacivertliler, bu sezon kadronun neredeyse yarısını değiştirdi.

kalinic 1Guard rotasyonuna BOBBY DIXON-KOSTAS SLOUKAS, uzun rotasyonuna 3 NBA’li LUIGI DATOME-PERO ANTIC-EKPE UDOH ve yerli olarak BARIŞ HERSEK’i alan Fenerbahçe’nin düşündüğü 1 hamle daha var ve o da 3 numara pozisyonuna..

Boby Dixon’un gelişi ve devşirme oyuncu kontejanında kullanılacak olması,  2007’den yani 20 yaşından beri kulüp içinde bulunan EMIR PRELDZIC’i arka plana düşürdü.

Bunda tabii ki tek neden yabancı kontejanına düşmesi değil, aynı zamanda aldığı senelik 1.6 M Euro’luk yüksek garanti kontratın da etkisi büyük.

Fenerbahçe yetkilileri, Emir’e 4 senelik yeni bir sözleşme ve her sene için 1 Milyon Euro önerdiler ve ondan gelecek cevaba göre 3 numara pozisyonuna yapacakları hamle belli olacak.

riversEmir’den olumsuz bir cevap gelmesi halinde, 3 oyuncunun isimleri ön plana çıkıyor.

İlki, 1 aydır basket haber sitelerinde adı Fenerbahçe ile anılan Kızılyıldız’dan NIKOLA KALINIC, ikincisi ise geçen sezon Final Four/ Real Madrid maçında art arda attığı üçlükleri canımızı çok yakan Amerikalı solak şutör K.C. RIVERS.

Aslında OBRADOVIC’in istediği ilk isim, NBA’de beklediği süreleri bulamayan KOSTAS PAPANIKOLAOU ama oyuncunun haklarını elinde bulunduran Denver Nuggets’in Yunan forvetle tamam mı devam mı kararı için Ekim ayına kadar süresi var ve Fenerbahçe’nin  2 ay bekleyecek  durumu yok!

Bu hafta sonuna kalmadan belli olması beklenen 3 numara rotasyonu ile de Fenerbahçe yeni sezon nihai kadrosunu belirlemiş olacak.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular