https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERBAHÇE ÜLKER 14 SENE SONRA !

Okunması Gerekenler

CSKA Moskova’nın bugün Olympiakos’u mağlup etmesiyle birlikte Fenerbahçe Ülker’de Top-16 grubunu ilk iki sırada bitirmeyi garantilemiş oldu.

İlk iki sırada grubu bitirerek Top-8 eşleşmesinde ev sahibi avantajını alan Fenerbahçe Ülker, kulüp tarihinde ilk defa bu başarıyı elde etti.

Daha önce sadece 1 kez, 2007-08 sezonda Top-8’e kalan ancak Siena karşısında seriye ev sahibi avantajı olmadan başlayan Fenerbahçe Ülker, böylece kulüp tarihinde bir ilki başarırken, 14 yıl sonra Türkiye’de Euroleague-Superleague’de Top-8’e ev sahibi avantıyla başlayan ilk takım oldu.

En son 2000-01’de Anadolu Efes, SuperLeague’de Splitt karşısında Top-8 serisine ev sahibi avantajıyla başlarken, Euroleague tarihininde ise en son 1999-00 sezonunda Anadolu Efes, Asvel karşısında Top-8 serisine ev sahibi avantajıyla başlamıştı.

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular