https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERBAHÇE HEM FUTBOLDA HEM BASKETBOLDA GALİP

Okunması Gerekenler

Alanya maçına neredeyse 2-0 geride başlayan Fenerbahçe’yi ipten alan, Lens’in ortaya koyduğu karakter oldu.

Yıllardır takım kaptanlığı yapan, tam bir lider gibi davranan, yapıcı ve inatçı tutumuyla diğer arkadaşlarını uyandırıp geri dönüşün fitilini ateşleyen kahraman bir kez daha Lens’ti.
Atılan 3 golün de oluşumuna birinci dereceden katkı veren Lens, performansıyla takımın bütün olarak konuşulmasının önüne geçiyor.
Kiralık olarak gelmesine karşın müthiş bir sahiplenme duygusu ve elinden gelenin fazlasını vermeye çalışması taraflı tarafsız tüm futbolseverleri kendisine hayran bırakıyor.
Şans bulan Aatıf’ın performansı da saç baş yolduran cinstenken, herkes hoca bunu niye oyundan almıyor diye homurdanırken galibiyeti getiren golü atmış olması hem kendisini hem takımı kurtarmış oldu.
Kjaer’in yerinde başlayan Neustadter maalesef beklenenin çok altındaydı. Satılarak transfer için bütçe elde edilmesi planlanan Kjaer’in yeri kimle nasıl doldurulur bilinmez ama gelecek sezonun takviyeleri Kjaer’in satışıyla gerçekleşecekse stoper mevkisi için de tekrardan takviye gerekeceği net şekilde görülmüş oldu.
Önemli eksiklerle haftayı deplasmanda geriden gelerek 3 puanla kapatarak üst üste üçüncü galibiyetini alan Fenerbahçe’nin kazanma alışkanlığını hatırlamış olması, ligi daha iyi noktada bitirebilmesi adına önemli bir gelişme olarak defterin olumlu hanesine not edilebilir.
Haftanın Fenerbahçe açısından diğer bir maçı da Abdi İpekçi’de Galatasaraf OdeaBank’la oynanan derbi mücadelesiydi. Mutlak kazanmak için parkede yerini alan Galatasaray, salonu dolduran taraftarlarıyla tüm güçlerini rakipleri üzerine yığdılar. Tahminen Volkan’ın sevinç gösterisine karşılık vermek için maçta hazır bulunan Podolski, Sneijder, Semih gibi futbolcular da önde götürdükleri maçın bir an önce bitmesini bekliyorlardı parkeye inmek, twit atmak için.. Ancak enerjisini sezon boyunca 40 dakikaya yaymaya beceremeyen Galatasaray’lı basketbolcular Fenerbahçe karşısında da ayni akıbete uğradı. Obra ve talebeleri bir kez daha koca salonu dolduran Galatasaraylılara arifeyi gösterip bayramı yaşatmadı. Sonuç klasik Fenerbahçe galibiyeti oldu.
38 dakika takımını destekleme adına Fenerbahçeye küfürler yağdıran sözde salon taraftarları mağlubiyetle bir kez daha yüzleşince okları Ergin Ataman’a fırlatmaya başladılar. Ceplerindeki bozuklukları ve çakmakları da parkeye. Alnı yarılan Datome’nin dökülen kanı da yüzlerine kara leke olarak bulaşmış oldu.
mail: ali.comunoglu@abcspor.com
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular