https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERBAHÇE GELİYOR

Okunması Gerekenler

FENERBAHÇE GELİYOR

Her sezon olduğu gibi büyük umutlarla yeni bir başlangıç yaptık. Sadece yapılan transferler değildi taraftarı heyecanlandıran. Federasyonun ”limit sopasına” karşı yönetim müthiş bir duruş sergiledi,sinmedi, Fenerbahçe’nin büyüklüğünü hatırlattı dosta düşmana,”artık bana karşı ayak oyunları yapmana müsaade etmeyeceğim” dedi adeta. Bu tavır taraftarı, camiayı iyice bütünleştirdi sezon başlamadan önce. Ardından Erol Hoca’nın kattığı heyecan, hazırlık maçlarında alınan skorlar derken iyiden iyiye havaya girdik. Böylelikle sezon başlamadan ”Fenerbahçe geliyor” sloganı oluştu.

Bu noktada benim söylemek istediğim ilk şey şu olacak. Ne o kadar havaya girecek kadar her şey tozpembe , ne de bu maçta zorlanmamız yüzünden karamsarlığa düşecek bir durum var. Öncelikle belirtmek lazım, sahaya çıkan 11 içinde sadece 3 tane yeni transfer vardı. 8 oyuncu eski oyuncularımızdı. Hem de içlerinde Zanka ve Frey gibi geçen sene kiralık verilen ve gittikleri takımda başarısız olan oyuncular vardı. Kendilerini tam olarak kanıtlayamayan Tolga Ciğerci ve Deniz Türüç vardı.Emre Belözoğlu’nun geçen sezon sonunda bir özeleştirisini hatırlamak lazım. ”Kalite eksikliğimiz var” demişti. Bunu da özellikle orta sahada Sosa ve Mert Hakan ile giderdik ancak bugün sadece Sosa’dan çok kısa süre yararlanabildik. Daha onlar gelecek. Sinan ve Valencia’dan daha çok yararlanacağız. Lemos ve diğer gelecek stoperimiz var. Elbette bir 9 numara transferi yapacağız. Dolayısıyla bu takım daha çok değişecek. Değiştikçe birbirine alışmaya ihtiyaç duyacak. Bu dönem içinde de en önemli şey mümkün olduğunca kayıp yaşamadan ilk haftaları atlatmak olacak.

Bakın bugün Sivas’la yaptığımız son hazırlık maçındaki gibi temkinli başladık. Tüm oyuncular duracakları yeri biliyordu. Rakibe hiç pozisyon vermedik. Ta ki 30. dakikadan sonra alanlar genişleyene kadar . Ne zaman kopukluklar başladı o zaman Zanka ve Serdar’ın defoları ortaya çıktı. Ben bugün özellikle Serdar’ı hiç beğenmedim. Orta saha göbeğinde de bir çok kişiye ters gelebilir ama Tolga’yı Gustavo’ya göre daha istekli gördüm. Caner-Gökhan ise bildiğiniz gibi. Artık tekrar maçın kaderine etki eden beklerimiz var. Altay ilk yarı yaptığı kurtarışıyla alkışlandı, ikinci devre sektirdiği topla ”aman” dedirtti.

Hücum tarafında ise Thiam bana göre yılın en önemli transferlerinden. Bugün etkisizdi ama en çok pozisyona giren oydu. Bu onu Fenerbahçe için çok önemli kılıyor. Ferdi bu takımda ayağına top geldiğinde beni en çok heyecanlandıran oyuncu. Yalnız biz onu sanki az topla buluşturuyoruz,o da oyundan düşüyor. Bugün ile ilgili en çok konuşulan isimlerden biri Frey. Çalışkan mı ? Hem de çok. İyi niyetli mi ? Son derece. Ama top kontrolü ve bitiricilik olarak o kadar geride ki, gerçekçi olalım 1. santraforumuz olması mümkün değil. Bir 9 numaradan ilk beklenen pozisyona girip topu içeri atması. Bu konuda Frey’in eksiği maalesef çok.

Ancak her şeyden önce tekrar edelim, daha bekleyeceğiz. Evet, Fenerbahçe geliyor ama yavaş yavaş geliyor. Elbette kayıplarımız da olacak. Olmazsa olmazlarımızdan bazıları Sosa ve Mert Hakan ile orta sahaya enjekte edeceğimiz pas kalitesi, oturtmamız gereken bir stoper ikilisi, ileride de tartışılmayacak bir golcü. Elbette başka eksikllerimiz de var ancak bunlar tamam olduğunda bambaşka bir Fenerbahçe çıkacak ortaya. Lig uzun, kadromuz geniş, daha taşlar yerine oturacak, umarım 2020/2021 sezonu şampiyonu çok özlediğimiz şekilde Fenerbahçe olacak.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular