https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERBAHÇE FINAL FOUR’DA !

Okunması Gerekenler

BURAK BELGEN1998/99 sezonunda, meşhur Abdul-Rauf, Milic, İbo, Tabac ve McRae’li kadroyla başlanan Euroleague serüveni ve senelerdir arzulanan büyük hayal, bu akşam gerçek oldu. Tam 16 sezon sonra beklenen Final Four geldi.

Maccabi’yi Ülker Arena’da 2 maç üst üste kazandıktan sonra, Nokia Arena’da da deviren sarı-lacivertliler kulüp basketbol tarihinde bir ilki gerçekleştirdiler.

fenerbahce final fourBu başarı kimin dersek, tek tek saymaya gerek yok, bütün oyuncular, teknik staff ve tabii ki Zeljko Obradovic!

11.000’i aşkın ateşli seyirci önünde, bu atmosferde servis kırabilmek çok ama çok zor. Tebrikler Fenerbahçe…

Bu maçın teknik-taktik analizi olmaz, sadece uzatmaya giden maçı 75-74 kazanarak F4, yani Madrid/Barclaycard vizesi aldığımızı belirtmemiz yeterli.

Bu seneki misyon bitti mi ? Hayır! Herkes gibi bizler de BASKETBOLUN PEYGAMBERİ olan, 4 farklı takımla 8 kez zafere ulaşan ZOC’tan, 5.siyle kariyerinin 9.Euroleague şampiyonluğunu bekliyoruz.

fb ulker 1Ama en azından bir 48 saat için 15/17 Mayısı rafa kaldırıp, sevinmek ve Fenerbahçe FINAL FOUR’da diye haykırma zamanı!

Geçen yazımda söylediklerimi bir kez daha tekrar ediyorum; Yoğurtçu Parkına Alex de Souza’nın yanına güneşi bol, geniş bir yer açın 2.heykel için! Ve bu kez, heykeli dikip 3 günde afaroz etmeden, sezon sonu sözleşmesi bitecek ustaların ustasına, 5-10 hatta 15-20 senelik bir sözleşme ve milyon euro olarak ne istiyorsa 1 fazlasını vermek kaydıyla…

Bir kez daha tekrar edelim; FENERBAHÇE FINAL FOUR’da!

Hatta bir kez daha; FENERBAHÇE FINAL FOUR’da!

Bekle bizi Madrid, bu film daha bitmedi…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

burak.belgen@abcspor.com

@BurakBelgen

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular