BURASI TÜRKİYE!

Okunması Gerekenler

O GLORIOSO, SL BENFICA!

O GLORIOSO, SL BENFICA! O Glorioso, SL Benfica yani Şanlı SL Benfica! Türk futbol kulüplerimizin örnek alması gereken bir kulüpten...

HER HAFTA ÖNCEKİNDEN İYİ OLUR

HER HAFTA ÖNCEKİNDEN İYİ OLUR Galatasaray maçı sonrası Erol Bulut'un açıklamalarını dinliyorum: Rakibi, rakibin gecen seneden beri bir arada oynayan birbirine...

FENERBAHÇE GELİYOR AMA…

Fenerbahçe geliyor ama.. En son yazımdan sonra, transferler bitmeden yazı yazmama kararı almıştım. Ama kötü haber: dayanamadım. Dünkü maç sonrasında...

BURAK BELGENFENERBAHÇE CAMİASI dün kazanılan Antalya maçı sonrası şampiyonluk şarkılarına çoktan başladı bile.
Dilimize pelesenk olmuş daha matematiksel olarak herşey bitmedi, 3 puanlık sistemde herşey olabilir veya top yuvarlaktır klişeleri bu saatten sonra hiçbir şey ifade etmiyor ve kıyamet günü 40 gün içinde gelmezse ligin şampiyonu belli oldu!
Oldu da 2010-11 sezonunda da belli olmuş ama 3 Temmuz’da tarihin en ağır tokadıyla karşılaşmışlardı.
O zaman FB şike yapmıştır diyenler, o güne dek spor camiasının 10.000 km yanından geçmemiş ama 3 Temmuz sonrası TV kanallarında konsomasyon usulü daldan dala gezen bazı muhteremler, daha kimse ne olduğunu anlayamadan ve gizlilik kararı olmasına rağmen nefes almaksızın servis yapmakla meşguldüler.
fener22Ama GERÇEKLERİN birgün ortaya çıkma gibi kötü huyu vardır lafı bir kez daha ortaya çıktı ve 1-2 kişi hariç diğerleri inanılmaz bir manevra ile bu dava ne etik ne gerçekçi demeye başladılar. Hala aynı iddaa’da devam eden ama koca bir güruh iken şimdi bir elin parmağını geçmeyen  kalabalığın da niye ettikleri hepimizin malumu!
Utanma yoktu ama sadece onlarda mı ? Asker, gazeteci veya birçok siyasetçi içeri atıldıklarında, böyle hukuk sistemi olmaz, adaletsiz düzen, bunların hepsi güdümlü kararlar diyen,  sorsan mangalda kül bırakmayacak milyonlarca ATATÜRKÇÜLER!!!,  konu FENERBAHÇE olduğunda hukuğa, adalete saygı diyip yerin dibine soktukları bu kurumun bir anda çok güzel bir tornistan ile neferi olmuşlardı.
FB’liler içinde de yapmış mıyızdır diye düşünen veya bugün bile şike olmasa da en azından teşvik konusunda, kesinlikle yapmamışızdır diye düşünmeyen 10.000’ler olduğuna eminim. Burda kastedilen UTANMA konunun içeriğine değil, EŞŞEK olmayan ne demek istediğimi çok net anlamıştır diye düşünüyorum!
Sonrasında neler yaşandı neler, gittiği deplasmanların çoğunda ŞİKECİ damgası yediler ama bunu diyenler tapelerde adı geçen diğer ismin, yani suç tek başına İŞLENMEYECEĞİNE GÖRE başroldeki öbür aktörün kendilerini olduğunu unutarak..  Çünkü UTANMA duygusu burda da yoktu!
fener33BURASI TÜRKİYE derken diğer işin ilginç yanı da, madalyanonun öbür tarafından bakarsak, mahkemeden şike kararıyla ayrılan, sonrasındaki yargıtay kararıyla da suçlu bulunan ve Uefa’dan men cezası alıp, üstüne gittiği son kale olan CAS’dan da geri seken Fenerbahçe’ye ülke içinde hiçbir ceza verilmedi.
Ama TFF öyle bir karar verdi ki; aslanların önüne attıkları 2-3 yöneticiye faturayı kestiler ve klübe ne suçsuz diyebildiler ne de suçlu.. Olayı öyle bir kılıfına uydurdular ki ne şiş yansın ne kebab derken ikisi birden yandı kül oldu. Burda da UTANMA yoktu!.
Mehmet Ali Aydınlar daha ilk günden tapeleri bile görmeden durum çok vahim diyip, FB şike yaptı bu çok net ama ben  kolladım yoksa düşeceklerdi derken, bir anda BAŞKAN ADAYI olduğunda Fenerbahçe ŞİKE YAPMAMIŞTIR açıklamasında da !
Bu olaylar uzar gider, ne maddeler sığar ne de yazmaya sayfalar..
Sadece bu 3 Temmuz’da mı şaibe var, sanki öncesinde ak pak bir sporumuz varmış gibi!!, madem FB’den girdik başka takımlara bulaşmadan aynı renklerden devam edelim.. Seneler evvel ama hala dün gibi aklımızda olan, TAURASI’de doping çıktı iftirası ile Fenerbahçe’nin Euroleague şampiyonluğuna çizik atan Hacettepe’nin sonrasında yanlış görmüşüz derken de UTANMA duygusu rafa kalkmıştı hepimizin malumu!
fb4Neyse dönelim bu seneye, Fenerbahçe ligi 15 puan önde bitirdi diyelim. Sene sonunda yeni bir şike dalgası çıkmayacağını garanti edebiliyor mu kimse? FB KAZANDIĞINDA  bunun ALIN TERİYLE elde edilmiş bir başarı olma ihtimali yok, altında muhakkak bir çapan oğlu olmalı çünkü!
Onun için saha ortasında iyi bir karne sevinci yaşayan ilkokul öğrencileri gibi zıplaya zıplaya sevinen futbolcular, tribünlerde şampiyonluk şarkısı söylenen seyirciler ile tv karşısında mutluluktan halay çeken Sarı-Lacivert milyonlar..
Bence çok sevinmeyin, yarına karşımıza ne çıkacağı hiç belli olmaz ne de olsa burası Türkiye!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

O GLORIOSO, SL BENFICA!

O GLORIOSO, SL BENFICA! O Glorioso, SL Benfica yani Şanlı SL Benfica! Türk futbol kulüplerimizin örnek alması gereken bir kulüpten...

HER HAFTA ÖNCEKİNDEN İYİ OLUR

HER HAFTA ÖNCEKİNDEN İYİ OLUR Galatasaray maçı sonrası Erol Bulut'un açıklamalarını dinliyorum: Rakibi, rakibin gecen seneden beri bir arada oynayan birbirine alışık bir oyuncu grubu ile...

FENERBAHÇE GELİYOR AMA…

Fenerbahçe geliyor ama.. En son yazımdan sonra, transferler bitmeden yazı yazmama kararı almıştım. Ama kötü haber: dayanamadım. Dünkü maç sonrasında birkaç kelam etmesem ayıp olacaktı....

GÜVENOYU

GÜVENOYU Bir insan yeteri kadar cesur değilse aşka bulaşmayacak arkadaş. Fenerbahçe sevgisi de bir aşktır, yeterince cesur değilsen de kabul etmeyeceksin öyle görevleri, bu sözlerim Erol'a.. Bir...

SAVUNMA TAMAM SIRA HÜCUMDA

Kadro açıklandığında iki isme burun kıvıranlar oldu Fenerbahçe'de. Ozan ve Deniz. Önce Ozan'dan başlayayım. Erol Hoca'nın Ozan üzerine yaptığı plan tuttu diyebiliriz. Rakibe ön...

Benzer Konular