https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERBAHÇE BEREKETİ

Okunması Gerekenler

Antep yönetimi tüm kale arkasını Fenerbahçe taraftarına açtı. 8.000 tane Fenerbahçe taraftarı kendi tribününde maçı izleyebildi. Şehir merkezi cıvıl cıvıldı. Esnafin yüzü güldü. Lokantalar doldu taştı. Gaziantep kazandı, Gaziantep kulübü kazandı. Şehre Fenerbahçe bereketi geldi. Dolu tribünler önünde maç oynandı. Kaç senedir bunu söyleyip duruyordum. İnşallah bundan sonra tüm kulüplere örnek olur, hatta bu artık kural olur ve %5 saçmalığına bir son veririz. Coşkulu ve dolu tribünlere geri döneriz.

Keşke Fenerbahçe’nin oyunu da coşkulu olabilseydi bugün. Kötü mü oynadık? Hayır, kötü değildik. Az mı mücadele etti çocuklar? Yoo,mücadelede de sıkıntı yoktu. Ama tempomuz düşüktü. Hızlandıramadık oyunu bir türlü. Rakip defansın dengesini bozamadık. Son paslarda da özellikle Tadiç başta olmak üzere etkili değildik.

Bu tür maçlarda yakaladığın az sayıda pozisyonu atacaksın. Atacaksın ki rahatlayasın, maç strese girmesin. Biz bunu da beceremedik bugün. Özellikle Dzeko penaltı harici 2 tane daha net pozisyon kaçırdı. Szymanski de etkisizdi. Sonuçta maç sıkıştı gibi gözüktü.

Değişiklikler sonrası dizilişimiz de değişti. Çift santrafora döndük ve Szymanski ile Fred birer pozisyon geri geldiler. Bana sanki oyunumuz da geri gitti gibi geldi değişiklikler sonrası. Daha da az pozisyona girer olduk ama neyse ki eğrisi doğrusuna geldi. Pek beklemediğimiz bir şekilde golü atıp çok çok kritik bir 3 puanı cebimize koyduk.

Olumlu olarak Mert ve Jayden defansif olarak fena değillerdi diyebilirim. Müdaheleleri yerindeydi. Bonucci de iyi bir başlangıç yaptı. Livakoviç ise maç başı ve sonunda yaptığı birer kritik kurtarışla direkt skoru etkiledi. İste beklediğimiz Livakoviç buydu.

Umarım bu mac bize ders olur. Hic bir mac kolay değil. Tempoyu yükseltmeden, vitesi artırmadan kazanmak yok. Şampiyon olmak için her maç kapanan rakibi açmamız gerekecek, bunun için de daha hızlı oynamamız.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter:@alperalp72

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular