https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FB-GS REKABETİ, HER HOROZ KENDİ ÇÖPLÜĞÜNDE !

Okunması Gerekenler

Ezeli rekabette, bu iki takımın maçlarında ‘Çok ilginç bir istatistik’ gözümüze çarpıyor ve maç kimin sahasında oynanıyorsa, sahadan galip ayrılan son 19 maçta hep o olmuş!

Ülker Arena açıldığından beri Galatasaray bu salondaki hiçbir maçtan galip ayrılamamış! Sarı kırmızılıların son deplasman galibiyeti; 14 Haziran 2011’de Sinan Erdem Spor Salonunda 72-71 kazandıkları final serisi play-off karşılaşması.

Fenerbahçe’nin de durumu çok farklı değil. Bu karşılaşmadan 3 gün sonra Abdi İpekçi’de 91-88 kazanarak şampiyon olmuşlar ve o günden beri o salonda tek bir galibiyetleri yok!

2 ezeli rakipten birinin deplasmanda kazanamama serisi, 2 Kasım 2015 tarihinde Abdi İpekçi’de 80-63 Galatasaray galibiyetiyle sona eren maçla 19’a çıkmıştı !

Bakalım yarın gece Ülker Arena’da bu seri son mu bulacak ya da sarı lacivertliler bir kez daha kazanıp, seri 2o maça mı çıkacak…

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular