https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FATİH TERİM’İN ASLANI..

Okunması Gerekenler

Hz. Hamza’nın lakabı Esedullah, yani Allah’ın aslanı idi. Galatasaray’ın Prandelli’den sonraki teknik direktörü olan Hamza Hamzaoğlu için de Fatih Terim’in aslanı diyebiliriz. Söz konusu Fenerbahçe olunca teknik direktörün aslında İsmail Kartal değil Aziz Yıldırım olduğunu konuşuyorsak, bu durumda da Galatasaray’ın yeni teknik patronunun esasen Hamza Hamzaoğlu değil, Fatih Terim olduğunu söyleyebiliriz.

albayrakAbdürrahim Albayrak’ın Fatih Terim sevgisi herkes tarafından biliniyor. Aylavyu hocam lafını dilinden düşürmeyen Albayrak durumu yeni bir boyuta taşıyarak Galatasaray’ı Galatasaray yapanın Fatih Terim olduğunu söyledi. İlginçtir ki hiç kimse Galatasaray’ı Galatasaray yapan biri varsa o da anca Ali Sami Yen’dir, çüşünüz (aristokrat takıldıklarından çüş demeleri zaten düşünülemez) demedi! Abdürrahim Albayrak Prandelli gidince hoca arayışı ile ilgili Fatih Terim’e danışacaklarını söyledi. Siz yönetici değil misiniz kardeşim, hedefiniz planınız neyse, ona göre kiminle çalışacaksanız oturun karar verin, niye Türkiye Futbol Direktörü’ne soruyorsunuz bizi kim çalıştırsın diye de sorulmadı kendisine ya da bir başka yöneticiye.

Fatih Terim dönemin Başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanımız tarafından atandığı müsteşarlık görevinden, pardon TFF tarafından görevlendirildiği Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden ayrılamayacağından kendisine görev teklif edilemedi ama hoca sen varmışsın gibi nasıl yaparız, bize bir yol göster denince milli takımda yardımcı antrenörlük yapan Hamza Hamzaoğlu bu göreve Fatih Terim tarafından atanmış oldu.

TERIM HAMZA 2Hamza Hamzaoğlu’nun teknik direktörlük kariyeri pek parlak değil. En başarılı olduğu dönem milli takımdan önce çalıştığı Akhisar’ı Süper Lig’e çıkarmak ve ligde tutmak. Beklenti baskısını az da olsa gördüğü tek yer milli takım, onun da hali meydanda. Galatasaray’ın sahip olduğu varsayılan kaliteyi maddi sıkıntılar, yeni ve kısa süreli yönetim, mutsuz taraftar gibi zorluklar içinde üst düzeyde tutarak başarılı olacak kalibreye sahip olup olmadığını göreceğiz.

Tabii yukarıda bahsettiğim atama durumundan ötürü bunun ne kadarı kendine ait ne kadarı Fatih Terim onu da bilmek zor. Ancak en azından yerli oyuncularla ilişkiler konusunda Terim’in desteğini arkasına alan Hamzaoğlu’nun bir avantajı olduğunu söyleyebiliriz. Sith Lord ve öğrencisi ilişkisinin Galatasaray’da yıllardır yönetim düzeyinde işlediği konuşulur (bkz İnan Kıraç ve kongrede derin lise tarafından işaret edilen başkanlar); bakalım teknik heyet düzeyinde de bu uygulama çalışacak mı?

Seçilme şekline önyargılı baktığımız Hamza Hamzaoğlu’na aşağıdaki satırlarla Süper Lig’e tekrar hoşgeldin diyelim:

Arz üzre odur halifetullah

Çarh üzre odur meh-i mücella

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular