https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FAIR PLAY BİLETLERİ İSKANDİNAV ÜLKELERİNE GİTTİ!

Okunması Gerekenler

UEFA’nın “FAIR PLAY” sıralamasında, Norveç birinci, İsveç ikinci ve Finlandiya üçüncü oldu.

UEFA’nın internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, 1 Mayıs 2013 ila 30 Nisan 2014 tarihlerinde UEFA organizasyonları ve ulusal liglerinde en az 35 maça çıkan takımların ülkeleri arasında yapılan değerlendirmenin sonuçları belli oldu.

Değerlendirmede sırasıyla ilk üçe giren Norveç, İsveç ve Finlandiya, gelecek sezon UEFA Avrupa Ligi’nin ilk eleme turunda fazladan bir takımla mücadele etmeye hak kazandı.

Puanlamada ilk üçe giren ülkelerin futbol federasyonları, kendi liglerinde fair-play sıralamasında ilk sırada yer alan takımı UEFA Avrupa Ligi’ne gönderecek. Söz konusu takımın ligde başarılı olarak Avrupa’ya doğrudan gitmesi halinde, ilk üçe giren ülkelerin fair play sıralamasında bu kritere uyan en yüksek puana sahip ilk takım ödülden yararlanacak.

UEFA delegelerinin kriterlerini; maçlarda gösterilen kart sayısı, futbolcuların rakibe ve hakeme gösterdiği saygı, taraftarların ve kulüp yetkililerin karşılaşma sırasındaki davranışlarına göre hesaplıyor.

Bir yıl süren değerlendirmenin ardından en fazla puana sahip 3 ülke, Avrupa Ligi’ne fazladan bir takım daha gönderme hakkını elde ediyor.

2012/13 sezonunda da aynı ülkeler ilk 3 sırayı almıştı. Tek fark geçen sene İsveç’in birinci, Norveçin 2.olmasıydı.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular