https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

F1’DE ŞAMPİYON BELLİ OLUYOR, ROSBERG Mİ HAMILTON MU ?

Okunması Gerekenler

Formula 1’de sezonun son Grand Prix’si iki hafta sonra Abu Dabi’de koşulacak. Şampiyonluk için Mercedes pilotları, LEWIS HAMILTON ile NICO ROSBERG arasında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor.

Formula 1’de sondan ikinci yarısı Brezilya Grand Prix’sini Nico Rosberg’in kazanmasıyla zirvede heyecanın dozu arttı.

Damalı bayrağı gören Rosberg, genel klasman lideri takım arkadaşı Lewis Hamilton ile puan farkını 17’ye indirdi(334-317). Sezonu kimin zirvede tamamlayacağı ise Abu Dabi Grand Prix’sinde belli olacak.

Son yarış öncesi ise hesaplar karışık. Zira iki hafta sonra koşulacak yarışta alınacak puanlar bu sezon konulan yeni kuralla birlikte ikiyle çarpılacak. Abu Dabi Grand Prix’sinde Hamilton en kötü ihtimalle ikinci bile olsa, Rosbegr’in derecesine bakmaksızın sezonu şampiyon olarak tamamlayacak.

Nico Rosberg’in sezonu zirvede tamamlayabilmesi için Abu Dabi’de finiş görüp, Hamilton’ın yarışı 3. sıra veya daha kötü bir dereceyle  bitirmesi gerekiyor. Bununla birlikte Hamilton’ın yarış dışı kalması halinde Nico Rosberg’in 5. sırayı alması, şampiyonluk için Alman pilota yeterli olacak.

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular