https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

CARLOS GİTTİ ŞENLİK BİTTİ!

Okunması GerekenlerNormal
0
false
false
false

EN-CA
X-NONE
X-NONE


ALEN OSEPYANMaça ne güzel de başlamıştık halbuki çaktırmadan 9-0 ile! Onlar uyandığında İlk çeyrek bitmek üzereydi, 4.27 kala 12-17 çeyrek bittiğinde 14-21 öndeydik, Carlos ilk 5 dakikada 8 sayı atmıştı, herşey yolundaydı, sanki rüyada gibiydik, hatta ikinci çeyrekte bile herşey kontrol altındaydı, herşeyden önemlisi iyi savunma yapıyorduk ve sakin oynuyorduk .  

Carlos çakal günündeydi ve rakibi ısırıyordu, hem de sürekli .. Furkan’ın adeta boyu 2. çeyrekte 3 metre olmuş gerek savunma gerek hücum ribauntlarını hem Tomic’ten hem Dorsey’den toplayıp adamları hasta etti.

İlk yarı bitmeden Carlos 14 sayıyı bulmuştu bile,ilk yarıyı hep önde götürdük ilk kez 40 saniye kala geçildik ama ilk yarıyı gene de Ender’in 3’lüğüyle  35-33 önde kapattık.

 Ama o da ne Carlos sakatlandı, sonuç ne olursa olsun çok kötü haberdi bu, Carlos hem de!  Cakaldan aslana dönüştüğü günde maalesef, bütün Barcelona taraftarının ayakta alkışları eşliğinde bir daha dönmemek üzere soyunma odasına gitti ve maç bizim için o dakikada bitti.

İlk yarı Barcelona faul çizgisine hiç gelmedi, ilk 2 faul atışı 22. dakikada Dorsey denedi ve kaçırdı, fakat arkasından bir hücüm ribaundu bir basket faul , bir de kaçan jandarma basket faul ile Dorsey tek pota tek başına başladı ve 6 sayı attı.

Ne oldugunu anlayamadan  ilk kez 4 sayı geri düştük  41-37 ile.. Moraller bozulmuştu , bu yetmezmiş gibi bir de hakemlerin gereksiz 2-3 ev sahibi eyyam düdüğü , zaten direnci kırılmış, guardı da sakat takımımızın mecazi anlamda da guardını iyice düşürdü!

 İlk 6 dakikada sadece 4 sayı atabildik ve iş bitti. Bu periyotta onların her attığı girmeye başladı, Ante Tomic de Ali Baba’nın çiftliğine çevirdi boyalı alanı, Efes’ten yaka paça kovulan Bostjan Nachbar faul kaçırmadan 19  sayı attı ve en fazla sayı atan oyuncu oldu. Brad Oleson 11 sayısının en yakından attığını Madrid’den, Jacob Pullen ise 3’te 3  üçlük isabeti ile 11 sayısını çok kritik yerlerde attı.  Navarro 12’yi buldu, bizde ise Carlos 14. Furkan ve Ender 9’ar..

Son çeyrekle ilgili söyleyebileceğim tek olumlu şey Pops’un yaptığı smaçtı, gözümüzün pasını sildi, maç 30 sayıya gitmeden şükür ki 88-61 bitti.

alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular