https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EUROCUP İSTANBUL’A MI GELİYOR ??

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANAslında Eurocup’a süper bir başlangıç yapan ve hem bize, hem de Kurt Ergin Hoca’ya göre Euroleague’de olması gereken takım için kağıt üzerinde kolay bir maçtı ama nasıl zora soktuk anlatamam. Zaten kimse de anlamadı tribünlerde!
gs novo 2Birçok kişi de eminim ilk mağlubiyetimizi almak buraya kısmetmiş demiştir ki tam o sırada başta Mc Collum, sonra seyirci devreye girdi, nasıl mı, işte böyle; son periyodda 12 sayı almış ve kenardan beyaz havlu sahaya atılmak üzere iken, biz bitti demeden bitmez diyen ve takıma kan pompalayan 2000 kişilik koro, sahada da küçük 72 kiloluk siyahi çocuğu da kullanarak gitti denilen maçı geri aldı.
Maç boyunca hiçbir periyodu önde bitiremedik ama hep az farkla gerideydik, birtek Micov gününde idi, Joey Dorsey’nin daha fazla süre alması gerektiğini savunan bendeniz, Ergin Hoca’nın Lasme ısrarının özellikle son periyod savunmasında ve galibiyet hücum ribaundunda ödülünü aldı.
gs novo 3Maç boyunca rahat bir nefes alamadık, Caleb ve Joey ve Blake gününde değildi, Sinan alıştığımız cesur yürek topunu oynamayınca iş tamamen Micov, Lasme ve Mc Collum’a kaldı. Neticede çok  zor da olsa son 6 dakikada 12 sayı geri düştüğümüz maçta, son topta 87-85 kazanıp bence grubu 1.bitirmesi konusunu bu gece halletti.
Dikkat edilmesi gereken konu, pota altında özellikle Fenerbahçe’de şans bulamayan Mahalbasic’den dayak yedik. Geçen seneden önemli yıldızlarını kaybeden Nizny Novgorod son 5 dakikaya kadar harika basketbol oynadığı maçın son 5 dakikasında eli ayağı titreyince onlar için mağlubiyet kaçınılmaz oldu, son 5 saniyedeki maç topu da air ball oldu. ( top hiçbir yere değmedi )
Bu galibiyete çok önem veriyorum zira sezon boyunca bu takıma paraları ödenirse bu kupaya fazla, bunu da burda ispatladı ve bu kupayı ne kadar çok istediğini Avrupa’ya haykırdı.
mail : alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular