ERSUN YANAL’DAN SEZON ANALİZİ

Okunması Gerekenler

O GLORIOSO, SL BENFICA!

O GLORIOSO, SL BENFICA! O Glorioso, SL Benfica yani Şanlı SL Benfica! Türk futbol kulüplerimizin örnek alması gereken bir kulüpten...

HER HAFTA ÖNCEKİNDEN İYİ OLUR

HER HAFTA ÖNCEKİNDEN İYİ OLUR Galatasaray maçı sonrası Erol Bulut'un açıklamalarını dinliyorum: Rakibi, rakibin gecen seneden beri bir arada oynayan birbirine...

FENERBAHÇE GELİYOR AMA…

Fenerbahçe geliyor ama.. En son yazımdan sonra, transferler bitmeden yazı yazmama kararı almıştım. Ama kötü haber: dayanamadım. Dünkü maç sonrasında...

Fenerbahçe’yi şampiyon yapan teknik direktör Ersun Yanal, dün düzenlenen imza töreni ile sarı-lacivertli kulüple sözleşmesini 2 yıl daha uzattı. Yanal, bugün de kulübün resmi televizyon kanalı FB TV’ye çıkarak, geçmiş sezonu taktiksel açıdan analiz etti.

Fatih Demirkol’un sorularını cevaplayan Yanal’ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

Caner’in gönlü burada, biliyorum..

Caner’in oyuncu kalitesine, yeteneklerine yakışan buydu. Çalıştı, formayı aldı. Daha da iyi olacağını, çok daha iyi olacağını düşünüyorum. O genç bir oyuncu daha 25 yaşında, tam olgunluk zamanı. Fenerbahçe’de kalacağını ve çok problem olmayacağını düşünüyorum. Caner’in gönlünün de burada olduğunu biliyorum. Umarım en kısa zamanda o imzalar atılır ve her şey bizim bıraktığımız yerden devam eder.

Destek verenler..

En büyük destekçilerim… Tabii bunu parça parça bölmek lazım. Aile bir taraftan, takım ve ekip arkadaşlarım bir taraftan, birlikte çalıştığımız yönetim kurulu ve Başkanımız bir taraftan, oyuncular bir taraftan. Yani bu bir karma.

İsmail Hoca, Murat Hoca, Niyazi Hoca, Volkan Hoca, Recep Hoca, Melikşah, olağanüstü çaba sarf ettiler. Yani onlar her zaman oradaydılar ve hiçbir zaman eksilmediler. Fenerbahçe Medya Grubuyla zaten hep beraberdik, her koşulda bizim yanımızdaydınız. Diğer taraftan aşçılarımız, hizmetlilerimiz, orada bize inanılmaz güzel bir ortam sundu. Oraya yöneten İbrahim Kazdal…

Yani herkes bizim peşimizdeydi. Deplasmana gittiğimizde, güvenliklerimiz, otobüs şoförümüz Cemal abimiz… Herkes olağanüstü bir fotoğraf verdi. Hatta attığımız bir gol var K. Erciyes maçında, Cemal abi herkesin üstündeydi. Biraz ağırdı ama altta Emenike vardı, ona bir şey olmadı. Yani bütün takımın her oyuncusu görevini yerine getirdi. İsim isim sayarken haksızlık olmasın. Doğan ustamızdan Salih’e Bayram’dan çimcilerimize herkes bizim yanımızdaydı. Herkesten destek gördük diyebilirim.

Her engelin aslında bir avantaj olduğunu düşündük

Engeller  tabii ki olacak. Biz her engelin bir avantaj olduğunu, lehimize döndürülmesi gerekin bir fırsatı olduğunu düşünerek hareket ettik. Ben hep böyle düşünürüm. Bir engel varsa, çözüm de içindedir ve bir fırsattır. Böyle yaptık, bir fırsat olarak değerlendirdik ve ayağa kalkarken oradan başka değerler üreterek ayağa kalktık. O yüzden bizim için bu büyük bir avantajdı.

Sivas’ta gerçekten çok üzüldüm

Üzüldüğümüz çok maçlar var ama Sivas’ta gerçekten çok üzüldüm. Eskişehir ve Sivas maçlarına çok üzüldüm gerçekten . Çünkü çocukların hak etmediği maçlardı ve onlar da çok üzüldüler. Belki bizim için en büyük fırsat da o maçlardı.

En sevindiğim maç; 5-2’lik Sivas maçı

En sevindiğim maçlar… Son dakika maçları var. Bursa’da golü yedik, golü attık. Son dakikalar insanı sevindi diye gösteren maçlar ama takım olmayı başardığımız 5-2’lik bir Sivas maçı var. Oradaki oyun değeri benim için önemliydi. Ligin en çok koştuğumuz maçıydı o maç. Deplasmanda şampiyonluğu pekiştireceğimiz Gaziantep maçındaki oyun disiplini ve isteyerek ve planlayarak oynamaları. Gala gecesi Karabük maçı çok güzeldi. Herkes çok coşkulu, heyecanlı, verimli, mutlu. O mutluluğu gözlerinin içinden okumak çok güzel bir şey.

Kupayı kaldırdığımız an çok farklıydı

Unutamadığım bir an sezon içinde… Unutmayacağımız anlar çok fazla ama kupayı kaldırdığım an çok daha farklıydı. Herhalde o sahne bir daha gözümün önünden silinmez.

En güzel goller

Her gol güzel ama Emenike’nin Antalya maçında yaptığı asist ve Musa’nın attığı gol. Caner’in Kayseri maçındaki uzaktan vuruşu.  Kayseri Erciyes maçında Emenike’nin attığı, Egemen’in getirip Kuyt’a kadar onunla aldığı attığı gol. Emekle atılan çok gol var. Her golün bence emeği var.

İçerideki 1-0’lık Eskişehir maçı

En zorlandığımız maç…. Eskişehir maçı, içeride 1-0 kazandığımız Eskişehir maçı. Kritik bir sınırdı ve o maçta zorlandık.

Gala gecesi keyifliydi

En keyif aldığımız maç… Gala gecesi içeride oynadığımız Karabük maçı…

Soma’yla ilgili organizasyonlar yapacağız

Soma için hepimiz çok üzgünüz.  Bütün hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Çok üzüldük. Böyle bir facianın yaşanmaması gerekiyordu. Bunun 1 tanesi de 301 tanesi de bence aynı. Ama bu facianın bizim gibi bir ülkeye yakışmadı. Bu konudaki duruşumuz belli. Eğer üstümüze düşecek bir görev varsa bunu seve seve, hiçbir karşılık beklemeden yapacağımızı biliyorum.

Kulübümüzün bu konudaki refleksleri belli. Yaptığı refleksler de belli. Biz bir kurumun içinde görev alan, sorumlu olan insanlarız. Ve biz bu kurumun içinde sorumlu olan insanlar olarak bundan sonra ne yapılacaksa, görevimiz neyse oturup hem yönetimimizle hem de kişisel olarak yapacağız.
Denizi çok seviyorum

Aslında çok karmaşık bir hayatım yok. Ben hobileri olan bir insanım. En çok deniz hobim var. Bu konuda bir kulübün de başKanı oldum.İlk kez bu programda söylüyorum, Marmara Açıkdeniz Yat Kulübü’nün kongresi yapıldı, ben de başkan oldum.Yelken sporuyla deniz sporuyla uğraşacak gençlerimizin ve çocuklarımızın önünü açmak adına böyle bir sosyal sorumluluk programı içerisinde yer alacağım.West Marine İstanbul’da , Beylikdüzü’ndeki marinada konuçlanacak.

Biz de bir grup arkadaşla göreve geldik ve sosyal sorumluluk projesi olarak , deniz sevgisiyle birlikte bir katılımda bulunacağım.Bir katkıda bulunmaya çalışacağım.Denizi çok seviyorum.Denizle uğraşıyorum.Fotoğraf çekmeyi çok seviyorum.Ciddi bir fotoğraf arşivim var.Bilemiyorum belki ileride birşeylerin yararına sergi açabilir miyim.

Şampiyonluğumuzdaki en önemli etken; taraftarlarımız

Fenerbahçe taraftarı bizim şampiyonluğumuzdaki en önemli etken. Onlardan aldığımız güç, onlardan aldığımız enerji ve onların bize verdiği destek bizi buraya getiriyor. Çünkü onların hakikaten çok güçlü bir desteği var. Onların desteği ve bu duruşu bizim sorululuklarımızı artırıyor. Bu sorumluluğumuzun farkındayım.Maçlarda ve maçların da dışında bize göstermiş oldukları tüm destekten dolayı ben tekrar onlara teşekkür ediyorum. Onlar her şeye layık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

O GLORIOSO, SL BENFICA!

O GLORIOSO, SL BENFICA! O Glorioso, SL Benfica yani Şanlı SL Benfica! Türk futbol kulüplerimizin örnek alması gereken bir kulüpten...

HER HAFTA ÖNCEKİNDEN İYİ OLUR

HER HAFTA ÖNCEKİNDEN İYİ OLUR Galatasaray maçı sonrası Erol Bulut'un açıklamalarını dinliyorum: Rakibi, rakibin gecen seneden beri bir arada oynayan birbirine alışık bir oyuncu grubu ile...

FENERBAHÇE GELİYOR AMA…

Fenerbahçe geliyor ama.. En son yazımdan sonra, transferler bitmeden yazı yazmama kararı almıştım. Ama kötü haber: dayanamadım. Dünkü maç sonrasında birkaç kelam etmesem ayıp olacaktı....

PERİ MASALI BURAYA KADAR, LAKERS ŞAMPİYON!

PERİ MASALI BURAYA KADAR, LAKERS ŞAMPİYON! NBA tarihinin en ilginç finallerinden biriyle karşı karşıyayız ve herkesin beklediği bir klasik (Lakers-Celtics), yerine Doğu tarafından Miami Heat...

GÜVENOYU

GÜVENOYU Bir insan yeteri kadar cesur değilse aşka bulaşmayacak arkadaş. Fenerbahçe sevgisi de bir aşktır, yeterince cesur değilsen de kabul etmeyeceksin öyle görevleri, bu sözlerim Erol'a.. Bir...

Benzer Konular