https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ERDEN TİMUR BEĞENMİŞ MİDİR?

Okunması Gerekenler

Hayır, biz Fenerbahçe’liyiz. Objektif bakamayız ne oyuna ne de hakeme. Erden Timur Bey bilirkişi olduğu için, rakip ceza alanı içinde topla buluşmalara, gol beklentilerine, Xg’lere kadar detaylara girdiğine göre ona sormak lazım bugünkü maç ile ilgili görüşlerini.

Örneğin maçın son bolümünde Fenerbahçe’nin rakibi boğan, nefes aldırmayan baskısını beğendi mi acaba? Hem de Başakşehir gibi ligin en iyi pas yapan takımına karşı yapılan mücadeleyi, bir adama üç kişiyle basmayı takdir etti mi ? Bu baskı sonucunda gelen Rossi’nin muhteşem golüne şapka çıkardı mı? Yoksa golden önce Arao’ya topu kaptıran Başakşehir’li oyuncularda bir kasıt mı aradı, ya da 30 evvelki pozisyonda bir faul ya da el mi bulmaya çalıştı ? Peki, hakem Zorbay Küçük, beğendi mi acaba Zorbay Küçük’ü? Yoksa her hakem gibi onun da Fenerbahçe’yi şampiyon yapmaya çalıştığını mı düşündü?

Elbette ki bunların hiç birini yapmadı. Çünkü amaç adalet falan değil. Tek amaç algı yaratmak, bir şekilde Fenerbahçe’yi bu polemik batağının içine çekmek, olası bir Fenerbahçe şampiyonluğunu engellemek. Halbuki daha işin çok başındayız. Daha ligin üçte biri bile bitmedi. Evet iyi futbol oynuyoruz ama henüz hiç bir şey kazanmış değiliz. Özellikle bugün de bazen çok zorlanabileceğimizin sinyallerini verdik.

Emre Belözoğlu çok kompakt bir takım yaratmış. Iyi kapanıyor, iyi yardımlaşıyorlar, gayet te iyi mücadele ediyorlar. Traore’nin adam eksiltmeleri ile de tehlikeli oluyorlar. Berkay’ın temposu da iyiydi. Okaka ise Gustavo ile maç boyu kördöğüşü yaptı. Sonuçta Fenerbahçe’yi uzun süre net pozisyona sokmamayı başardılar. Maç 0-0’a bağlanmış gibiydi ancak oyuncu değişiklikleri sonrası olay bizim lehimize döndü.

Arao müthiş oynayan Crespo’ya harika partner oldu, çok akıllı oynadı. Rossi ve Emre Mor oyuna hareket getirdiler. Rossi o MLS videolarında gördüğümüz kendinden beklenen golünü sonunda attı. Ferdi ve Lincoln çok gidip geldiler. Lincoln tarafını sanki daha fazla kullandık. Bire birde Lincoln fazla zorlamadı genelde garanti oynamayı seçti. Biraz daha riske girmesini beklerdim. Irfan Can da aslında yine diriydi ama işbitirici olamadı bu sefer. Ancak bugün tek tek oyuncular yerine takımı ve mücadeleyi konuşma günü. İnancı ve coşkuyu konuşma günü.

Yarından itibaren ise kaldığımız yerden devam etme günü. Bugün sevinelim tabii. Çok kritik bir galibiyet aldık. Belki de bu sezonki en ciddi rakibimizi geçtik ama tekrar ediyorum. Yol çok uzun ve dikenli. En büyük diken de algıcıların bugün ve bundan sonra kuracakları tuzaklar. Yapacağımız tek iş var. Bunlara kulak asmadan oyunumuza bakmak. Sahada kalmak. Bugün olduğu gibi son düdüğe kadar Timur’un ordularına karşı ölümüne savaşmak.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

KAVUKLU ile PİŞEKAR

Bayern Münich’in 2006 senesinde batmak üzere olan, o dönemki en büyük rakibi Borussia Dortmund’u, faizsiz ve kefilsiz olarak verdiği...

Benzer Konular