https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ENSE KARARMASIN!

Okunması Gerekenler

brunoKimine kavun yedirip, kimine ise keleğini uygun gören pozitif ayrımcı, acımasız, gaddar, kahpe felek bizim de yüzümüze bir türlü gülmüyor malumunuz, Bizim de nasibimiz kavun yerine kelek yemek son yıllarda, özellikle de şu hoca mevzusundan çok çektik. Uzun zamandan bu yana ilk kez galiba kafamıza göre bir hoca bulduk bu sefer dedik Grasshoppers maçında, İhtiyar kurt da, Fenerbahçe de lige iyi bir başlangıç yaparsa, doku nakli tutmuş demektir. Rakip birinci lige çıktığından bu yana en ters takım, o ucube stadyumda, her sezon şampiyonluk yolunda çelme takan Başakşehir’e karşı 3 puanla dönmek harika bir başlangıç olacak kanaatindeydim ama kolay olmayacağının da farkındaydım..

FB IST 1Advocaat Grasshoppers maçındaki düzenle başlamış ama ileri üçlünün üçünü de değiştirmiş, santrfor Emenike, solda uzun zamandır oynamayan Volkan, sağda ise Pereira tarafından ilk 11 de düşünülmediği için maç eksiği olan Alper var. Orta sahada acımasız pres yapıp, hızlı adamlarla aniden kontrayq çıkan bir takıma karşı oynuyorsanız, başınıza gelebilecek en kötü şey ilk dakikada gol yemek, biraz daha iyisi oldu, İkinci dakikada olmadık yerden bir gol yedi Fenerbahçe. Grasshoppers macinda SOS veren defansı da düşününce pek çok kişi farkın açılmasından endişe etmiştir herhalde. Fenerbahçe beklenenin aksine defans blogunu öne çekti, orta sahada bastı, alanı daralttı, dikine ve çabuk ataklar geliştirmeye çalıştı ama pozisyon üretemedi ilk yarıda. Volkan Şen’in bir pozisyonu var, Van Der Wiel’in bir şutu var başka da pozisyon yok.

Buradan bakınca olumsuz bir tablo var ama kalesinde de hiç pozisyon vermedi, böyle bir takıma karşı başarılı sayılabilir sezon başı olması itibariyle. Alper hazır değil, Volkan formda değil, haliyle Fenerbahçe’nin kanatları arzu edilen kadar çalışmadı ama Volkan Volkan’dır; yine de en etkili isimdi ilk 45 dakikada. Emenike pivot santrfor değil, 4-4-2’nin araya kaçan Tanga forveti hep söylüyorum, top stopu problemli. Kalabalık ve sert Başakşehir defansı arasında top tutamadı, Salih’le olan bağlantı da kesilince Fenerbahçe etkisiz oldu. Tek açıklama bu. Salih çok iyi çocuk, çok temiz çocuk, çok da kaliteli, uzun süre hizmet edecek bu kulübe ama Fenerbahçe’nin bu maratonda Salih’den daha tecrübelisine ihtiyacı var, sezon bu santrforla ve Salih’le mutlu sonlanmaz..

FB IST 2İkinci yarıya Fenerbahçe beklediğim gibi hızlı başlamadı ama Emre’nin kırmızı kartindan sonra tek kale bir maç oynandı.. Advocaat çok doğru bir hamle ile sahanın kötulerinden Ozan’ı RVP ile değiştirerek ilk hamlesini yaptı. Volkan’ın getirdiği iki toptan müsait pozisyonda Alper ve RVP yararlanamadı, başka etkili bir atak yok. Ardından zaten Topal da bir kırmızı kart görünce sahadaki oyuncu sayıları yine dengelenmiş oldu. Sonrasında iki oyuncu birden değiştirdi Advocaat, Emenike ve Volkan oyundan çıktı, Stoch ve Fernandao oyuna girdi. Bence yerinde iki değişiklikti. Advocaat yapacağını yaptı ama baskılı oynayan Fenerbahçe golü bulamadı. 85.dakikada Fernandao’nun direkten dönen kafa şutu ve RVP’nin boş kaleye göndermeye çalıştığı kız vuruşu maçın kaderini belirledi.

Fenerbahçe lige skor olarak kötü başlasa da sezon için iyi sinyaller verdi.. Advocaat zaten çok iyi bir sınav verdi bugün. Fenerbahçe’nin geçen yıl kaliteli bir kadrosu, kalitesiz bir hocası vardı. Bu sene de kadro kalitesi sıkıntılı.. Koca maç kanat bekler devreye giremedi. Hasan Ali ofansif anlamda yetersiz. Bir şekilde yetersiz bulundukları için ordan oraya kiraya verilen adamlar bu yıl sahada. Salih de dahil, temposuz ve fiziksiz. Pereira’dan kurtulduk, yumurtaya can veren yüce Allah RVP’den de kurtulacağımız günleri görmeyi nasip eder inşallah. Bir santrfor ve bir orta saha ile bu hoca çok iş çıkarır. Moral bozmaya gerek yok.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular