ELALEMİN KÜREĞİ

ELALEMİN KÜREĞİ

Sağol Schalke 04, Sağol Schalke 04, Sağol Schalke 04. 3 kere oldu değil mi? Sağol sağol sağol. Sen olmasan ve Loko’ya kaybetsen, ya da 20 gün önceki resmi sitelerden cilveleşme tweetleriniz gibi olsa, şu an “Şeker gibi kuradan (sözde)” cehennem yoluna girecektik. Kısacası bizim bahçeyi kazamadık, senin kürek olmasa. Alman küreğiyle Avrupa Ligine, Perşembe akşamlarına..

Öyle anlar vardır ki, bir an önce bitsin istersin. eziyet gibi, kafa ütüleyen muhabbet gibi, çirkin biriyle ilişki gibi (hep alkoldur ya suçlu!).Santrforsuz bu 4 ay bitmek bilmedi, geçmek bilmedi gerçekten. Ne GOMIS’miş ya, giderken beddua mı ettin be kardeşim, takım elbise ile atılacak golleri bile atamaz olduk. Allahtan 2-3 seans kaldı, kaldı kalmasına da Türkiye’de Alman’ın küreğinden yok.

Maç başladı, yağmur gibi dalga dalga geliyor sarı kırmızılılar.. Ama öyle bir ilk golü yedik ki duran toptan, ilk maçtaki Porto deplasmanında yediğimizin kopyası! Tabii, takım kırılgan yapıda, akabinde komik bir penaltı (belli ki Türkiye’den etkilenmiş) 0-2.. Dedim, tam ölüsü buysa liderliği garantileyen Porto’nun, 2.yarı canımıza ot tıkarlar. Vicdan varmış ki Belarus’lu hakemde, bir tane de bize çaldı ve 1-2.. 2.yarı 50-60 arası sağ ağırlıklı zaman zaman sollu da geliyoruz, Feghouli başta takım döktürüyor, kaçanlar ve akabinde Bebe Ozan’ın fazla özgüveni; 1-3.. Sonra herşeye rağmen tabiri caizse köpek gibi saldıran G.saray, Eren’le umutları yeşerttik; 2-3. 2 dakika sonra da bir penaltı daha. Maçın en iyisi Feghouli’den bazuka ama file yerine üst direk!. Sonrası bir gözümüz artık Almanya’da, burda da baskılı oyun. Aman “ya Almanlar son dakikalarda yerse” derken, sevindiren 90.dakikada gelen ve bizi Avrupa Ligine gönderen gol. Çok ama çok üzücü.

Bu gece, tamam kaybetmeyi hiç haketmedik, hatta zaman zaman çok iyi kesitler sunduk ama bu kadar kolay gol yiyen ve bu kadar gol kaçıran bir takımda , kesinlikle balans sorunu var. Çıkamadığımız grup ise aslında ne seviyede olduğumuzun da göstergesi olsa gerek bizlere.. Bundan sonra ne olur, Başakşehir deplasmanında Cumartesi geceki maç aslında final niteliğinde. Şayet kazanılacak 3 puan ve devre arası doğru ayıklama politikası ve nokta atışlarla halen bir umut var. Bu arada Sneijder ve Melo ile ilgili Terim’in yüzüne bile yansıyan , hatta diline vuran geri dönüş sinyalleri, bu hafta duyduğumuz en güzel haber olsa gerek. Ölüleri bile bu takıma seviye atlatır.

Bizde de sizde de bu derdi olmayan hastalık G.saray olduğuna ve tedavisi olmadığına göre, Cumartesi’ye yolculuk devam.

Allah sonumuzu hayır eylesin..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com