https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EKSELANLARI ROGER FEDERER BİR KEZ DAHA FİNALDE!

Okunması Gerekenler

ARIF SAHIN-2Wimbledon erkekler yarı finalinde Roger FEDERER, Milos Raonic’i birbirine çok benzeyen üç sette 6-4’erlik skorlarla geçerek finale yükseldi.
                Federer maçın hemen başında servis kırdı. Setin geri kalan bölümünde iki tenisçi de servis oyunlarında çok başarılılardı, setin sekizinci oyununda Raonic maçtaki tek servis kırma şansını yakaladı ama başarısız oldu.
                İkinci ve üçüncü setler birbirinin kopyası oldu, iki sette de dokuzuncu oyunlar dışında servis kırma puanı göremedik! Sadece dokuzuncu oyunlarda Roger Federer servis kırma şansları yakaladı ve bu şansları değerlendirdi.
GENEL YORUM
               Milos Raonic maçta tam 17 tane ace attı ama ilk servislerinin sadece %55’ini oyuna sokabildi ve her üç servisinden birinde Roger Federer puanı aldı. Raonic maç boyunca Federer’in servis attığı oyunlarda etkili olamadı ve sadece bir kez servis kırma şansı yakaladı. Federer cephesine bakacak olursak; efsane raket maça doğru bir oyun planıyla çıktı, kariyeri boyunca ‘çok iyi servis atan’ oyunculara karşı üstün olan Federer, maçtaki kritik puanları rakibinden daha iyi oynadı, onun dışında servis oyunlarına odaklandı ve galip geldi. Ekselansları böylece Wimbledon’daki dokuzuncu yarı finalini de kazanmış oldu.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular