https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EKONOMİK DELİK

Okunması Gerekenler

Hiç kuşku yok ki, Beşiktaş artık ikinci kalite bir takımla sahalarda. Finansal problemler yüzünden sürekli oyuncu satan Beşiktaş’ın yaşlanan oyuncu yapısıyla da pili bitmek üzere. Üzerine Şenol Güneş’in inişli çıkışlı performansı da eklenince sonuçlar iyi gelmiyor elbette.

 

Üstüne üstlük, defans göbeği komple sakat/ cezalı oldukça, her orta büyük tehlike yaratıyor.

 

Göztepe aslında oldukça vasat bir takım. Ama disiplinli oynayınca maçı da aldılar.

 

Kazanılan haklı penaltıyı kullanması gereken son kullanılacak kişiden biri kullanınca, öne geçeceği maçta moral de kaybetti Beşiktaş. Ama bugünkü yenilginin temel sebebi defans göbeğinin tamamen çökmüş olmasıydı.

 

Maç 1-0 olduğunda, maça Quaresma ve Necip i alıp, Necip veya Atiba’yı defans göbeğine çekip Medel’i ortaya alsa, belki akış değişebilirdi. Ama forvette de ciddi bir yetenek eksikliği var. Babel de durunca, maç almak mucizelere kalıyor.

 

Sene başından beri yazıyor, çiziyoruz. Orta sahası iyi değilse Beşiktaş’ın ileri gidemiyor ligde. Bugün de evlere şenlik bir orta saha izledik. Ben sahada ne Atiba’yı ne de Tolgay’ı görmedim işitmedim bile. Kaleden en uca kadar tel tel döküldü takım. Yaratıcı orta sahasıyla şampiyonluklar alan Beşiktaş, bu sene ikinci sınıf bir orta sahayla idare etmeye çalışıyor.

 

Devre arası yapılacak transferlerin de çok faydalı olabileceğine inanmıyorum. Hemen yarın, gelecek senenin kadro çalışması başlamalı. Genç oyuncular demiyorum ama, 30 yaş altı oyuncular monte edilmeli. Devre arasında ancak ileri yılların planına uygun biri bulunursa alınmalı.

 

Şurası çok net ki, son senelerin en kalitesiz dönemlerini yaşıyoruz. Beşiktaş’ın ikinci şampiyonluğunda iki İstanbul büyüğü Mart ayında havlu atmışlardı. Geçen seneki şampiyonluk yarışı heyancanlı gibi görünse de, son derece kalitesiz bir lig izlemiştik. Bu sene de farklı görünmüyor. Anadolu’dan çıkan  istikrarlı bir takım da yok. Haliyle ortaya tadı tuzu olmayan bir lig çıkıyor. Günlük başarıların önüne geçmeyen maçları izliyoruz. Her ne kadar şampiyonluk yarışında olsa da Beşiktaş, bu sene hiçbir şey vaad edemiyor.

 

Maç için yazılabilecek tek olumlu şey, en sonunda VAR sisteminin olması gerektiği gibi çalışmaya başlaması. Belli ki, sert uyarılar yaramış. Tüm VAR kararları doğruydu.

 

Keyifsiz ligin sebebi çok açık. Türkiye ekonomisine paralel bir lig izleyeceğimizi kesin görünüyor.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cuneyd.yuzak@abcspor.com

twitter: @cyuzak

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular