https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EFSANELER ÖLMEZ !

Okunması Gerekenler

ISKENDER GENCSabahleyin, kadim dostumdan aldığım acı haberle duraksadım, boğazım düğümlendi adeta. Yüreğinde bizim gibi at sevgisi, kulağında nal sesi olan ve yaşı 40’ları geçen herkes gibi… Büyük efsane BOLD PILOT ölmüştü.

1993 lere gittim. Tam 22 sene evvele… Sahalarda ATMAN, ELİYEŞİL, FRANKO ve TOKDEMİR ekürisi atlarının festival yaptığı yıllara… DEVÌR, ARISTOCRAT, TOP IMAGE, KAPKARA ve niceleri.

bold pilot 2Ama öyle biri çıktı ki aradan, Veliefendi’de adeta kale haline gelmişti. Hiçbir yarışsever onun taylığında BARETTA ile G.S-FB tadındaki kapışmalarını, yağmur yağmasın onun koşacağı günlerde temennilerini, 2.26.22 gibi kırılması güç Gazi koşusu derecesini, GULTEE isimli yabancı şampiyonu bariyere mahkum edip, yüzümüzü güldürdüğü ENTERNASYONEL BOĞAZÌÇÌ KOŞUSU ZAFERÌNÌ ve de geçen yıllarda ki meşhur jübilesini UNUTMAYACAK !

Güle güle büyük şampiyon. Ve bizlere yaşattığın o 3 dakika bile olsa müthiş heyecanlar için 1000’lerce, milyonlarca kez tekrardan TEŞEKKÜRLER…

iskender.genc@abcspor.com

 

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular