https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EFSANE SPANOULIS

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANGelen gidenlerin hepsini bir kenara bırakalım, Spanoulis’li bir Olimpiakos her zaman Final 4’un en büyük adayıdır zaten! Maalesef temsilcimiz henüz, bu kadro yapısı ve bu bütçe ile, özellikle deplasmanlarda bu seviyelerde bir takım değil.

gs oly 2Maçla ilgili şu dakikada bu oldu bu dakikada şöyle oldu demek o kadar anlamsız ki, illa bir şey yazmam gerekirse, son haftalarda benchin arkasında gördüğümde içimden oksijen tüpü ile yardım etmek istediğim Sinan Güler iyi oynama haklarını kullanıp, bu maçı da siz oynayın der gibiydi ve çok büyük ümidim hiçbir zaman olmayan Pietro Aradori 50 yaşına gelmiş Efsane Gheorge Hagi kadar katkı verse süper olurdu. Sade bir törenle jubile yapsa fena olmaz bence, Ergin Ataman röportajlarinda niye bu kadar Akkaş Manuchar’a vurgu yaptığını dün akşam daha net anladım!

Carlos ve Ender Arslan biraz direnir miyiz dediler ki biri 14 diğeri 10 sayı attı ama Ender’in attığı son sayılar ki burda durumu 75-65 ‘e getirip hadi çocuklar deyip koltuğumda doğrulur gibi oldum ki, 18-0’lik balyozu, adeta kafamıza yerleştirdiler ve maç 93-66 bitti.

spanoulisAma Ergin Ataman’ın ve Fatih Terim’in coach’lugunu yaptığı takımların maçı bu şekilde kaybetmemesi gerektiğini düşünüyorum. Maalesef elleri yukarı kaldırıp son 5 dakikada adeta tecavüze uğradık. Buna kimsenin hakkı yok! Nathan Jawai hayat belirtisi gösterdi bu arada bu iyi haber, belki memleketi olduğu için acaba burda bir boy gösterir mi diye heyecan duyduğum Voigokas ise bence bitkisel hayata girdi. Bence bu arkadaşı alan kişi benim bile zaman zaman düştüğüm hataya düştü ki ( affedilir gibi değil) Voigokas ile Veremeenko’yu karıştırdı. Bu da sonumuz oldu. Bkz bu ikilinin geçen haftaki performansları.

Son olarak bence Avrupa’nın uzak ara en iyi basketbolcusunun önünde saygı ile eğiliyorum. Bu bütçelere sahip Efes ve Fener niye Spanoulis’ i almaz bunu da bana kimse anlatamaz. Dün gece kaç tane tepsi içinde topu getirip ağzının içine yaptığı asistlere dikkat. Hem oynayan ( 16 sayı), hem oynatan (7 asist) bir lider olduğu için en büyük O !!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular