https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ECCLESTONE DAVASI BAŞLADI!

Okunması Gerekenler

Almanya’da BayernLB Bankası’nın eski yönetim kurulu başkanı Gerhard Gribkowky’ye rüşvet verdiği gerekçesiyle Formula 1’in patronu Bernie Ecclestone hakkında açılan dava başladı.
Münih Eyalet Mahkemesinde yargılanan 83 yaşındaki Ecclestone, mahkeme salonuna biraz gecikmeli olarak gelerek yerine oturdu. Hakkındaki suçlamaları reddeden Ecclestone, dava sürecinde suçsuz olduğunu kanıtlamak istediğini belirtti.
Ecclestone’un avukatları, mahkemeye sundukları yazılı savunmada, müvekkilleri hakkındaki suçlamaların ”gerçek dışı, yanıltıcı ve muğlak” olduğunu belirtti. ”İddia edilen rüşvet olayı olmamıştır” denilen yazılı savunmada, dava sürecinde yeni kanıtları ortaya koyulacağı kaydedildi.
Ecclestone, Gribowski’ye Formula 1 hisselerinin satışı sırasında yaklaşık 44 milyon dolar rüşvet vermekle suçlanıyor. İddianamede, Ecclestone’un kendi konumunu güçlendirmek için Formula 1’in hisselerinin istediği kişiye satılması için rüşvet verdiği belirtiliyor.
Toplam 26 duruşmanın planlandığı davada kararın bu yılın eylül ayında verilmesi bekleniyor. Davanın en önemli tanığı olan ve 2 yıl önce yargılandığı mahkemede Ecclestone’dan 44 milyon avro aldığını kabul eden Gribkowky’nin de dava kapsamında dinleneceği belirtildi. Gribkowky, yargılandığı rüşvet davasında 8,5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı!

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular