https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DÜNYANIN EN MEŞHUR ATI, BİR CINDERELLA HİKAYESİ, SEABISCUIT

Okunması Gerekenler

DERYA ATILGANGary Ross’un ikinci filmi olan 2003 YAPIMI SEABISCUIT, efsanevi yarış atı Seabiscuit’in gerçek hikayesini anlatıyor: Jeff Bridges’in canlandırdığı Seabiscuit’in sahibi Charles Howard, boksörlükten gelen ve kısmi kör olan jokey Red Pollard ve seyis Tom Smith rolunda Chris Cooper ile birlikte kimsenin başarılı olmasına ihtimal vermediği topal at Seabiscuit’in tarihi başarılar kazanmasını sağlarlar.

Türkçeye Zafer Yolu olarak çevrilen film, özellikle bu ay birbirini ardına sahne alacak uluslararası yarışmalar sonrası incelemeye aldığımız film oldu.

Pleasantville ile inanılmaz bir sükse yakalayan Gary Ross’un olayları gerçek hikayeye sadık kalarak aktardığı filmde Seabiscuit’i başarıya taşıyan üçlünün başlangıçtaki umutsuzluğunun ve olayların geçtiği 1930’ların Amerika’sının buhranlı atmosferinin altı çiziliyor.

1937-40 yılları arasında ortalığı tozu dumana katan efsane atın hikayesini anlatan Seabiscuit’i seyrederken, ben at yarışı ile alakası olmayan biri olmama rağmen büyük bir zevkle aldım ve eminim sizler de sıkılmadan bu tarihi filmi izlerken kendinizde birşeyler bulacaksınız.

Birçok Cinderella, Peri Masalı hikayesi olan film seyretmişsinizdir ama bu filmin özelliği bu hikayenin kurgu degil, neredeyse tamamıyla gerçek olması!

İyi seyirler..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

derya.atilgan@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular