https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DÜNYA VARMIŞ

Okunması Gerekenler

İşte Fenerbahçe’lilik böyle bir şey. Ligin 5.haftasında ölüm kalım maçına çıkıyorsun. Stres dizboyu. Mazallah 1-0 geriye düşsen, dizler titrer sahada, tamamen demoralize olabilir takım. Sanırım hoca da o yüzden Barış, Eljif gibi gençlerle başlamak yerine Topal ve Aatıf gibi tecrübelilere yer verdi ilk 11’de.
Kayseri maçındaki dağınık oyunun yerine temkinli bir takım vardı sahada. Öncelikle rakibe boşluk vermeyelim sonra bir şekilde golü atar ve maçı bağlarız diye düşündük herhalde. Tam anlamıyla “1-0 olsun bizim olsun” maçıydı, öyle de oldu. Oyunun son kısmında geriye çekilmemiz, rakibe haddinden fazla topla oynama imkanı vermemiz hep bu stres ve üzerimizdeki baskı yüzündendi. Maçın sonunda futbolcuların,sonrasında da tribünlere gelen yöneticilerimizin yüzlerindeki ifade nasıl rahatladıklarını çok güzel anlatıyordu. Hep birden “Dünya varmış” dedik, derin bir oh çektik valla.
Tabii her şey güllük gülistanlık değil bu galibiyetle. Daha çok eksiğimiz olduğu açık ama güzel şeyler de vardı sahada bugün. Öncelikle Benzia’yı çok beğendim. Top alış verişi, tekniği üst düzey. En çok sürekli sorumluluk almasını, hep top istemesini beğendim. Asisti müthiş. Alıştıkça daha iyi olacaktır. Eğer lig sonunda çok başarılı bir transfer olarak iz bırakırsa da çok eleştirilen Comolli’ye bu konuda hakkını vermek gerekir. Sonuçta hiç tanımadığımız genç bir oyuncu başarılı olursa bu çok net Comolli’ye yazar.
Jailson da fena değildi ama Benzia kadar iz bırakmadı şimdilik. Onun maçı haftaya, kıran kırana geçecek Beşiktaş mücadelesinde. Orada kendini daha fazla gösterecektir. Bugün beklerimiz rakibe çok fazla orta yapma fırsatı verdiler. Slimani top trafiğinde iyi son vuruşlarda kötüydu. Ayew gol öncesi gözüktü ama bir açık oyuncusu olarak çizgiye pek inmemesine, adam eksiltmemesine biraz takığım. Ben olsam son dakikalarda onun yerine boş alan seven Barış’ı alırdım oyuna.
Eljif te girdikten sonra “ben bu takımda muhakkak oynarım” mesajıni verdi bu arada. Aatıf ise sakatlıktan dönmüs olmasına rağmen ilk yarı fena değildi. İkinci yarı başında çok top kaybedince çıkmak zorunda kaldı.
Yine de bu detaylar hiç önemli değil. Bugün tek gerçek vardı, o da 3 puan. Kazandıgımız moral ve özgüven herşeyden değerli. Bir de haftaya Beşiktaş maçını kazanırsak lige yeniden başlamış oluruz. Ancak o maçta çok daha iyi oynamamız gerektiği de bir gerçek.
Başka bir gerçek te bugün tribünlerde yeralan müthiş Fenerbahçe taraftarının varlığı. 90 dakika susmadılar. Takımın yavaşladığı dakikalarda arkadan itici güç oldular. %5’lik deplasman taraftarı sahada ne kadar etkili olursa o kadar etkiliydiler. Onlarla beraber bugün kötü gününde Fenerbahçe’mizin yanında olduğum ve takımı destekleyebildiğim için sonsuz gurur duyuyorum.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular