https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DÜNYA SNOOKER ŞAMPİYONASI İKİNCİ GÜNÜNDE…

Okunması Gerekenler

Dünya Snooker Şampiyonası 2. gününde devam ediyor. İlk günün en ilginç maçı olan Allister Carter-Xiao Duogong maçının ilk seansı dramatik bir son frame ile 5-4 Ali Carter lehine sonuçlanmıştı. İkinci gündeki seansta da sürpriz sayılabilecek bir şekilde Ali Carter avantajını korumayı başardı ve Crucible’da ilk yılı olmasına rağmen çok şeyler beklenen bakılan Xiao Guodong’u 10-8 yenerek turnuva dışına itti. Aslında Ali Carter’ın kazanmasının sürpriz diye nitelendirilmesinin sebebi rakibinin gücüyle ilgili değil. Geçen yıl içinde testis kanseri tedavisi dolayısıyla yaşadığı sorunlar ve tedavi süresince kaçırdığı pek çok turnuvadan sonra aslında son derece güçlü olan Ali Carter’ın bu turnuvada ne kadar etkili olacağı konusunda iyimser düşünenler çok fazla yoktu; ancak özellikle 6-5 geri düştükten sonra moralini bozmadan oyuna ağırlığını koyabilmesi eski günlerine döndüğünün net bir işareti oldu. Maçtaki en yüksek break olan 81 de Carter’dan geldi. Ali Carter bir sonraki turda Mark Selby-Michael White maçının galibiyle oynayacak.
Bugünün diğer önemli maçı ise Ken Doherty-Stuart Bingham maçıydı. 44 yaşında turnuvadaki en yaşlı oyuncu ünvanına sahip Ken Doherty dünkü ilk seansı 5-4 geride kapatmıştı. İrlandalı oyuncu bu sene turnuvaya katılabilmek için elemelerden geçmek zorunda kalmıştı. Dünya Kupası’nda son maçını 2006’da kazanan Doherty bügün tek bir frame bile vermeden maçı 10-5 kazamayı başardı. 91 ile maçtaki en yüksek break’in de sahibi olan Ken Doherty bir sonraki turda Alan McManus-John Higgins maçının galibiyle karşılaşacak.
Stephen Maguire-Ryan Day maçı ilk seansta 3-6 olmuştu. Bugün son derece dramatic bir şekilde 9-9’a uzayan maçı İskoç Maguire adeta Galler temsilcisinden söktü aldı derken, Ryan Day son frame’de maçta 112 ve 134’lük century’ler de yapan Maguire’ı turnuva dışına itmeyi başardı. Ryan Day sonraki turda Judd Trump-Tom Ford maçı galibiyle oynayacak.
Jamie Cope-Shaun Murphy maçı da aynı şekilde 9-9’a uzadı. Dünkü ilk seansı 5-4 önde kapayan Jamie Cope vatandaşı İngiliz Shaun Murphy’ye son frame’de teslim oldu. İlk seansta 112’lik century ile maçtaki en yüksek break’in sahibi olan Murphy çekişmeli geçen maçta son frame’i tamamen tecrübe farkıyla aldı diyebiliriz. Son frame’in sonuna kadar inanılmaz çekişmeli geçen maçta soğukkanlılığını kaybetmeyen Murphy son frame’in psikolojik baskısından rakibine oranla daha az etkilendi ve vuruşlarını daha net, daha istediği gibi yaparak ikinci tura uzandı. Murphy’nin ikinci turdaki rakibi Marco Fu-Martin Gould maçının galibi olacak.
Günün diğer maçlarında ise İngiliz Joe Perry İskoç Jamie Burnett karşısında ilk seansı 3-6 geride tamamladı. Çin Halk Cumhuriyeti’nin güçlü temsilcisi Jing Dunhui günü İngiliz rakibi Michael Wasley karşısında beklenildiği gibi 6-3 önde kaparken, 7. frame’de turnuvada şimdilik en yüksek break olan 136’lık bir century yaptı.

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular